Akciová ponuka Axial-Flow 150

Zberajte úrodu s perfektným výkonom cez 30 ha/deň. Už od 245 000 EUR.

Kombajny Case IH Axial-Flow® radu 150 sú ideálnym pomocníkom pre súkromných​​poľnohospodárov, aj pre farmy zberajúce výmeru do 700 ha počas letnej žatvy. Vyznačujú sa najmä svojou jedinečnou šetrnosťou k zrnu a výraznou jednoduchosťou s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

 

Jednotka v šetrnosti

Srdcom Axial-Flow® je jeden axiálny rotor s radom patentov, ktorý je charakteristickým znakom kombajnov Case IH po mnoho rokov. Nejedná sa o konvenčný spôsob mlátenia, zrno je rotorom vytieranie a odstredivou silou separované na sitá. Toto šetrné zaobchádzanie prináša kvalitné, nepoškodené zrno. Vďaka tomu ušetríte tisíce eur ročne. Oprávnene možno povedať, že tu máme „Jednotku v šetrnosti“. Či sa už jedná o osivá, sladovnícky jačmeň alebo iné zozbierané plodiny, vďaka poškodenému zrnu prichádzate o svoje peniaze. Radi vám ukážeme ako na to.

Maximálne univerzálny kombajn

Zber môžete začať trávnym semenom, cez obilniny a olejniny, následne strukoviny a skončíte v kukurici. V priebehu roka využijete kombajn na maximum. Jednoduchá výmena mlátiacich a separačných košov s perfektným prístupom k samotnému rotoru umožňuje maximálnu univerzálnosť. Jeden z hlavných patentov Axial-Flow® - vkladací kužeľ, zabezpečuje plynulú zmenu pohybu materiálu zo smeru priamočiareho na rotačný. Nastaviteľné vodiace lišty rotora umožňujú upravovať tok materiálu (dobu zotrvania) v samotnom rotore a individuálne sa prispôsobiť zbieranej plodine alebo aktuálnym podmienkam úrody (napr. mokré žatvy).

Pre kombajn Axial-Flow 5140 sme se rozhodli z dôvodu šetrnosti k zrnu, separácie a jednoduchosti nastavenia. Máme väčší počet hektárov kukurice, v ktorej sa nám axiálny rotor osvedčil a v tejto veľkostnej kategórii je Case IH jediný kombajn s axiálnym rotorom.

Výhodou je i rýchla údržba, ktorá nám trvá zhruba 45 minút s fúkaním a mazaním.
Milan Hořáček, obhospodaruje 350 ha + služby

Perfektná čistota

Jedným z nevýhod starších modelov Axial-Flow® bola malá plocha sitovej skrine bez svahového vyrovnávania. Pre dnešné nové stroje bola sieťová plocha výrazne zvýšená a doplnená o systém Cross Flow, ktorý pomocou funkcie 3D čistenia kompenzuje bočný náklon stroja. Automaticky sa prispôsobí sklonu svahu bez zásahu obsluhy. To zaisťuje rovnomerné rozvrstvenie materiálu na sitách a kvalitné čistenie. Tento systém dokáže pracovať až do sklonu svahu 12 stupňov. Jednou z hlavných noviniek pre modelový rad 150 je automatická regulácia prúdu vzduchu (otáčok ventilátora čistenie) pri jazde z kopca alebo do kopca, čo výrazne zvyšuje čistotu zrna a znižuje straty.


 

Chytro so slamou

 Áno aj tak sa dá pracovať s pozberovými zvyškami. Neustále zdokonaľovanie stroja vedie k lepšej práci so slamou, či už ide o riadkovanie alebo o drvenie. S radom úprav prichádza aj úplne iný riadok slamy, než ste boli možno zvyknutí. Ľahko pozdĺžne narušená slama má lepšie sacie vlastnosti a väčšiu zlisovateľnosť. To znamená, že do rovnako veľkého balíka, dostanete viac hmoty, znížia sa náklady na lisovanie, dopravu i skladovanie, to všetko dokazujú aj výsledky z meraní. Dôraz je kladený aj na kvalitu drvenia, pretože tento proces môže výrazne ovplyvniť ďalšie činnosti na poli a vývoj novej úrody.

Výkonné motory

 Motory radu 150 ponúkajú maximálny výkon 312, 400 a 449 koní (5150, 6150 a 7150). Motor FPT používa na splnenie emisnej normy patentovaný systém Hi-ESCR sa selektívnou katalytickou redukciou výfukových plynov. Ponúka tak dostatočný výkon pre všetky potrebné úkony. Prepracovaný systém nasávania a chladenia vzduchu je perfektný na náročnosť údržby, ktorá sa skracuje na nutné minimum. Veľkým pomocníkom je taktiež vzduchový kompresor s centrálnym rozvodom, ktorým je možné kombajn na želanie vybaviť.

 

Šetrný k pôde

Modelový rad Axial-Flow® 150 je vo väčšine prípadov vybavený veľkými prednými pneumatikami s rozmermi 800/65 R32. Spolu s nízkou hmotnosťou stroja sa tak minimalizuje tlak na pôdu. Kombajny na týchto pneumatikách nepresahujú šírku 3,5 m a na ceste sa pohybujú bez akýchkoľvek problémov. Pre ešte väčšie zmiernenie tlaku na pôdu a väčšiu trakciu je možné vybaviť kombajn pneumatikami so šírkou 900 mm alebo rovno pásovým podvozkom. Na želanie tiež pohonom zadnej nápravy. Pre naše podmienky sú všetky nové stroje vybavené novou elektronickou uzávierkou prednej nápravy, ľahko ovládateľnou.

 

Komfortná kabína pre celodennú prácu

Pre prípad, že sa zber úrody pretiahne do dlhých nočných hodín, bývajú kombajny vybavené LED osvetlením. Veľká priestranná kabína je vybavená tak, aby poskytla komfort pre celodennú prácu, automatická klimatizácia je samozrejmosťou. Nájdeme tu pohodlné sedadlo vodiča aj spolujazdca, veľkú lakťovú opierku s dotykovým farebným monitorom, veľa úložného priestoru, rôzne USB zásuvky pre napájanie prístrojov i prenos dát, ale tiež napríklad chladničku alebo veľkú chladiacu schránku na pitie. Obsluha má všetko rýchlo po ruke a aj pri dlhom dennom nasadení je v kabíne stroja veľmi príjemne.

 

V stále náročnejších podmienkach potrebuje poľnohospodársky priemysel maximálnu produktivitu. Spoľahlivé a efektívne poľnohospodárske stroje Case IH sú najlepším riešením pre dosiahnutie špičkových výsledkov. Univerzálne jednoduché kombajny Case IH Axial-Flow radu 150 poskytujú vynikajúci zberný výkon a výnimočnú kvalitu zrna. Jedným z hľavných cieľov výrobcu je vaša plná spokojnosť. Tím okolo kombajnov Case IH je plný výnimočných odborníkov a špecialistov. V voľbou nového kombajnu Axial-Flow® radu 150 nemôžete urobiť chybu a budete určite plne spokojní.