Farmall 65A bez kabíny

Farmally sú spoľahlivé modely, ktoré sú svojim výkonom a konštrukciou vhodné pre prácu s čelným nakladačom, rovnako tak pre ťahovo menej náročné práce alebo kosenie.

Farmall 65A - Farmársky traktor bez kabíny


Dealer našej našej sesterskej spoločnosti AGRI CS a.s. pred nedávnom predal jeden z najmenších modelov Farmall (menší model je už len 55A). Tento "farmársky traktor" ako ho sám majiteľ nazval putoval na sedem-hektárové hospodárstvo, kde sa majiteľ zaoberá chovom oviec plemena Texel. Na Farmall tu čakala jedna rozsiahla lúka v kopci, na jednej časti sa pasú ovce a na druhej časti sušia seno.

Traktor bude zatiaľ využívaný pri kosení, na obracanie, zhrňovanie sena, vláčenie, mulčovanie a pri manipulácii so senom a hnojom. Prípadne aj s vozíkom, keď bude voziť drevo z vykáceného okraja lúky. Majitel ho plánuje ešte osadiť čelným nakladačom, aby ho mohol využiť naplno.

Prečo si zákazník vybral Farmall 65 A?


"Vybral som ho práve pre to, že je to farmársky traktor, akurát bez kabíny. Mám istotu servisu a kvality, čo sa o naleštených malotraktoroch povedať nedá. Som s ním veľmi spokojný, dokonca predčil moje očakávania aj výkonom trojvalca."

Parametre a vybavenie traktora

 

Farmall 65 A má 3 valcový motor Case IH s objemom 2,9 l, preplňovaný turbodúchadlom s medzichladičom stlačeného vzduchu. Palivová nádrž má objem 110 l a emisnú normu spĺňa aj bez AdBlue. Menovitý výkon činí 48 kW (65 k) pri 2300 ot/min podľa ECE-R120, maximálny krútiaci moment 291 Nm, záloha krútiaceho momentu 54%.

Pojazdová rýchlosť traktora je 40 km/h. Prevodovka je plne synchronizovaná, má 12 prevodových stupňov vpred, 12 vzad, synchronizované ovládanie pojazdu vpred/vzad SynchroShuttle. Vývodový hriadeľ je ovládaný elektrohydraulicky 540/540E ot/min, koncovka 6 drážok.

Hnaná predná náprava 4WD, elektrohydraulické zapínanie pohonu všetkých kolies, samosvorná uzávierka diferenciálu, hydraulické čerpadlo pre riadenie 29 l/min, bez predných blatníkov, 1 hydraulický valec pre riadenie. Kotúčové brzdy zadnej nápravy v olejovom kúpeli, mechanická parkovacia brzda, mechanické spínanie zadné uzávierky diferenciálu.

Hydraulické čerpadlo má výkon 47,7 l/min, trojbodový záves Kat.II (maximálna zdvíhacia kapacita OECD 2.150 kg), s rýchloupínacími koncovkami, teleskopické stabilizátory, nastaviteľné pravé a ľavé zdvíhacie tiahlo, mechanické externé ovládanie zadného TBZ, 2 okruhy hydrauliky s jedným okruhom s plávajúcou funkciou a 7 pinová zásuvka pre pripojenie prívesu.

Vinylové sedadlo vodiča s mechanickým odpružením, lakťovou opierkou a pásmi, ochranný rám, nastaviteľný stĺpik riadenia, vonkajšie spätné zrkadlá, zadné pracovné svetlo, schránka na náradie, odpojovač batérií.

Traktor má integrované ťažné oko, zadný etážový záves pre príves s mechanickým kolíkom. Pneumatiky: 14.9 R20 predné (HD disk), 16.9 R30 zadné.