Axial Flow®: Umenie dobrej žatvy

Tlačí vás dolu nedostatočná ziskovosť a vysoké náklady? Aj v ťažkých časoch môže šikovný zber úrody vytvoriť vynikajúcu príležitosť na zabezpečenie alebo dokonca zvýšenie zisku.
  • Prežívame obdobie, kedy rentabilita pestovania plodín s najväčšou pravdepodobnosťou nahradí honbu za výnosmi a práve efektívna práca s nákladmi bude základným kľúčom budúcnosti fariem. Či už poľnohospodári využívajú moderné spôsoby napríklad regeneratívneho poľnohospodárstva alebo zostávajú verní vysoko produkčnému tempu, múdro premyslený zber úrody môže vytvoriť excelentnú príležitosť na zabezpečenie alebo aj zvýšenie zisku.

Zberajte šetrne, oplatí sa to

Poľnohospodári celý rok tvrdo pracujú na tom, aby z vypestovanej plodiny získali čo najviac. Prvou stratou, ktorú mnohí užívatelia vytriasadlových a hybridných kombajnov stále nekalkulujú, je finančná strata z poškodeného zrna. Reálne príklady z Čiech a Slovenska opakovane potvrdzujú  úsporu s použitím kombajnov Axial-Flow® a to od 6 000 EUR / 750 ha v porovnaní s hybridnými a úspory až 27 500 EUR/750 ha v porovnaní s vytriasadlovými kombajnmi a to v závislosti od pestovanej plodiny a výnosu. Axial-Flow® má najväčšie skúsenosti s jedno-rotorovými kombajnmi! CASE IH Axial-Flow® je preukázateľne najšetrnejším kombajnom na svete a to je veľmi dôležitý prvok argumentácie vo finančnom prínose pre poľnohospodárov.

Axial-Flow® má pod sitovou skriňou unikátny a patentom chránený diametrálny ventilátor, ktorý vyniká najväčšou presnosťou prúdu vzduchu v sitovej skrini na trhu. Výsledkom je rovnomerné a perfektné čistenie zrna.

Udržujte prevádzkové náklady pri zemi

Ďalšou nemenej zaujímavou témou, ktorú niektorí poľnohospodári tiež často pri výbere kombajnu podceňujú sú prevádzkové náklady. Celková jednoduchosť a viac ako o tretinu menej pohyblivých častí stroja vyžaduje nižšie prevádzkové náklady.

Výsledky nemeckej skúšobne DLG, kedy počas obdobia 3 rokov porovnávali v tvrdej prevádzke 5 značiek, preukázali o viac ako 57 CZK / tonu zberaného materiálu nižšie náklady.

Zberajte presne a dôsledne

Základným kameňom pre kvalitu precízneho poľnohospodárstva vždy bola, je a bude dôslednosť pri zbere predplodiny. A to preto, že napríklad precízna aplikácia hnojív má významne vyššiu efektivitu až potom, čo boli na pozemku kvalitne vysekané aj poľahlé porasty a rozprestretý výdrol, v prípade drvenia aj slama, a to čo najrovnomernejšie. Je totiž veľmi žiaduce, aby potrebná vlaha a dusík boli pre rozklad pozberových zvyškov odoberané v zábere adaptéra kombajnu čo najrovnomernejšie. S tým samozrejme súvisí následná rovnomernejšia aktivita mikroorganizmov.
 

Absolútne najvyšší rozmer kvality rozprestretia drvenej slamy na trhu dodávajú nové drviče CASE IH a to aj pre zábery adaptérov cez 12 m.

 

V mnohých regiónoch Česka i Slovenska obľúbené pásové lišty MacDon vysečú porast s veľmi nízkym strniskom a pozbierajú materiál aj vo veľmi ťažkých podmienkach. Pridanú hodnotu poľnohospodári získavajú aj pri špeciálnych plodinách ako sú hrachy a sója, kde MacDon z poľa pozbiera aj najnižšie poschodia cenných strukov.

Axial-Flow® môže pomáhať aj vám

Na sezónu 2024 sme pre našich poľnohospodárov a podniky služieb pripravili unikátnu ponuku skvele vybavených kombajnov v mnohých variáciách. Jar je stále vhodný čas pre správne rozhodnutie o zábere adaptéra, dennej potrebe zberaných hektárov, požiadavkách na podvozky a mnoho ďalšieho. Určite sa neváhajte obrátiť na náš tím AGRI CS. Máte jedinečnú príležitosť významne zlepšiť rentabilitu svojho podnikania už v žatve 2024. Radi vám poradíme s výberom najvhodnejšieho technického a finančního riešenia.