Ocenenie FARM MACHINE 2024 získal nový elektrický traktor FARMALL 75C CASE IH

Prestížne ocenenie v kategórii úžitkových traktorov získava značka CASE IH s prvým plne elektrickým traktorom.
Modelový rad FARMALL si k svojim 100 narodeninám, ktoré v tomto roku oslávil, nadelil krásny darček. Na veľtrhu Agritechnica bol v uplynulých dňoch ocenený FARMALL 75C Electric značky CASE IH titulom FARM MACHINE 2024.

Ocenenie FARM MACHINE je jedným z najprestížnejších ocenení v odbore poľnohospodárskej techniky a udeľuje sa každé dva roky počas veľtrhu Agritechnica. Zahŕňa viac ako tucet kategórií, od traktorov XXL po špecializované traktory, od spracovania pôdy po logistiku. Traktor Farmall 75C Electric zvíťazil v kategórii úžitkových traktorov.
Nový traktor Case IH Farmall 75 C Electric je nielen jednou z najzaujímavejších noviniek v histórii značky CASE IH, ale pravdepodobne v celom odvetví. Prvý plne elektrický traktor značka CASE IH predstavila práve v roku 100 výročia značky Farmall. Farmall 75 C Electric je vybavený elektrickým pohonom s okamžitým krútiacim momentom, ktorý znižuje opotrebenie bŕzd a pneumatík, zvyšuje dosiahnuteľnú rýchlosť a ťažnú silu, znižuje hladinu hluku a znižuje prevádzkové náklady až o 90%.
"Farmall symbolizuje moderné poľnohospodárstvo už od roku 1923, kedy bol predstavený prvý Farmall," dodáva Christian Huber, viceprezident pre globálny produktový manažment traktorov Case IH a generálny riaditeľ CNH Industrial Austria. "Uvedenie traktora Farmall 75C Electric predstavuje dôležitý míľnik v histórii a demonštruje technologický vývoj a inovácie. V roku 100. výročia značky Farmall je obzvlášť potešujúce získať toto ocenenie a vymedziť tak ďalšiu etapu v histórii značky Farmall."
Už od roku 1923 reprezentuje modelový rad FARMALL cestu moderného poľnohospodárstva a aj po 100 rokoch udáva smer a predstavuje obrovský krok vpred v oblasti efektivity a ochrany životného prostredia.

Na veľtrhu Agritechnica 2023 bol FARMALL 75C ozdobou stánku CASE IH aj napriek tomu, že o pozornosť súperil s majestátnejšími strojmi ako bol napríklad Quadtrac 715 alebo kombajn Axial-Flow 9260.