Najočakávanejšia novinka roka: Nový Quadtrac 715

Najvýkonnejší sériovo vyrábaný traktor na svete Case IH Quadtrac sa dočkal vyššieho výkonu a nového designu, z ktorého behá mráz po chrbte.
Najočakávanejšia novinka roku 2023 je tu! Spoločnosť CASE IH odhalila nový Quadtrac s úctyhodným menovitým výkonom 715 koní. Najsilnejší sériovo vyrábaný traktor na svete sa nepýši len neprekonateľným výkonom, ale aj vyššou pracovnou rýchlosťou a efektivitou pri minimálnom zaťažení pôdy. Neprehliadnuteľný je aj jeho majestátny dizajn, ktorý doslova berie dych.

Celkom nový motor s maximálnym výkonom 778 koní

Quadtrac 715 je osadený úplne novým motorom FPT Cursor 16L TST s objemom 16 l vyvinutým špeciálne pre tento traktor. Jeho maximálny výkon činí 778 koní a maximálny krútiaci moment je 3 255 Nm pri otáčkach 1 400 ot/min. Nový motor s najlepšou kompaktnosťou a pomerom výkonu k hmotnosti na trhu sa vyznačuje osvedčenou spoľahlivosťou motorov Cursor s robustnou konštrukciou. Bol podrobený rozsiahlym testom po dobu viac ako 20 000 hodín v skúšobni aj v teréne. Spaľovacia komora bez EGR bola vylepšená tak, aby umožnila zvýšenie maximálneho tlaku až na 220 barov. Novo navrhnutý medzichladič a dve turbodúchadlá zaisťujú rýchlu odozvu pri zmene zaťaženia a dostupnosť maximálneho krútiaceho momentu už pri nízkych otáčkach. Pružnosť nového motora vás doslova ohromí. Vstrekovací systém Common Rail druhej generácie, pracujúci pri tlaku až 2 500 barov, zaisťuje vysokú účinnosť motora a nízku spotrebu paliva.
Zdvihový objem motora je o 23 % väčší ako pri modeli Case IH Quadtrac 645 s motorom Cursor 13L TST a poskytuje maximálny výkon 778 koní pri 1 900 ot/min a maximálny krútiaci moment 3 255 Nm pri nízkych 1 40. Pri novom modeli sa tiež podarilo navrhnúť jednoduchší a bezúdržbový systém SCR s výrazne menším katalyzátorom – tlmičom výfuku. Novo nepotrebuje diesel oxidačný katalyzátor DOC a SCRoF filter pevných častíc.

Servisný interval motora je nastavený na 600 hodín, čo pomáha udržať prevádzkové náklady stroja na nízkej úrovni. Motor spolupracuje s 16-stupňovou prevodovkou PowerDrive powershift s automatickým riadením produktivity (APM). Táto prevodovka je výrazne zosilnená pre použitie v silnejšom traktore. Palivová nádrž pojme 1 968 litrov, čo je o 11 % viac ako u menšieho modelu Quadtrac 645.
S veľkým výkonom prichádza aj väčšia efektivita. Nový HD zosilnený podvozok a nápravy zaisťujú zlepšené ťahové vlastnosti a dlhšiu životnosť pri práci s ťažkým náradím. Qudtrac 715 však stále vyniká skvelou obratnosťou ako na poli tak aj na ceste. Je dôležité, že sa z neho nestal neohrabaný obor. Pásové jednotky sú oproti menším modelom o niečo dlhšie. To zabezpečuje dokonalý kontakt s pôdou, dokonalý prenos vyššieho ťahového výkonu a eliminuje nežiaduce zhutnenie pôdy. Quadtrac 715 je stále maximálne šetrný k pôde, aj keď je to najsilnejší traktor na svete. HD pásové jednotky disponujú väčším hnacím kolesom pásov s priemetom 1 008 mm oproti 910 mm pri menších modeloch. Pre prenos vyššieho výkonu motora je tak v zábere viac hnacích výstupkov pásu. Pásy veľkého modelu sú o 305 mm dlhšie ako pri ostatných modeloch.

Pásové podvozky sú dokonale odpružené pomocou robustných silentblokov. Tento systém odpruženia má vysokú účinnosť a životnosť bez nárokov na údržbu. Quadtrac 715 ponúka dokonale hladkú jazdu bez otrasov ako na poli, tak aj na ceste.

Voliteľný trojbodový záves kategórie 4, ktorý bol nedávno predstavený pri iných nových modeloch Case IH Quadtrac, zdvihne 10 092 kg a bol od začiatku navrhnutý tak, aby zodpovedal schopnostiam modelu Case IH Quadtrac 715.

Prvé európske verejné predstavenie traktora QUADTRAC 715 sa uskutoční na veľtrhu Agritechnica v novembri 2023 v nemeckom Hannoveri.

Nový design, ktorý vás oslní

Zvonku sa nový Quadtrac 715 odlišuje od svojich stajňových kolegov novým výrazným dizajnom kapoty. Tú je možné zdvihnúť o 31 % vyššie pre lepší prístup k servisu. Kapota sa otvára a zatvára pomocou elektropohonu, ovládaného spínačom v uzamykateľnej skrinke blízko schodíkov kabíny. Nového dizajnu sa dočkalo aj osvetlenie s novými cestnými LED svetlami a pracovnými svetlami, ktoré majú výkon 25 420 lúmenov, čo predstavuje o 11 % vyšší svetelný výkon. Hlavné pracovné svetlá sú tiež posilnené a dosahujú svietivosť 45 000 lúmenov. Sú rozmiestnené dookola traktora aby osvetľovali plných 360 °.

Case IH Quadtrac 715 si zachováva patentované natáčacie nástupné schody, ktoré zaisťujú bezpečný a ľahký prístup do kabíny. Nová kabína Surveyor so štvorbodovým odpružením ponúka dokonale hladkú a komfortnú jazdu. Zároveň je nadštandardne tichá. Medzi ďalšie praktické novinky patria madlá okolo strechy, ktoré uľahčujú bezpečné umývanie okien a nové predné stierače.


V interiéri traktora Case IH Quadtrac 715 vás ohromí nadštandardný komfort. Prevedenie Luxury ponúka kožené sedadlo vodiča a spolujazdca, kožený volant a koženú lakťovú opierku. Na podlahe nechýba prešívaný koberec. Pre pohodlie nôh sú na stĺpiku riadenia štandardne montované „harlej“ opierky na nohy. Pracovnú pohodu počas dňa si môžete zlepšiť počúvaním audia vďaka Premium Sound Systému so vstavaným subwoferom. Novo sú navrhnuté odkladacie priestory a LED ambientné osvetlenie. Ovládanie traktora budete mať dokonale pod kontrolou s najnovšou lakťovou opierkou Multicontroller a dotykovým monitorom AFS 1200 Pro. Integrovaná technológia telematiky AFS Connect umožňuje zaznamenávanie údajov o vozidle a agronomických údajov, vrátane obojsmerného prenosu medzi traktorom a online portálom MyCaseIH, a zároveň umožňuje vzdialené sledovanie/podporu stroja majiteľovi a predajcovi.
 

Case IH Quadtrac 715 poskytuje obsluhe lepší prehľad o dátach, konektivitu a automatizácii, aby mohla efektívnejšie vykonávať akúkoľvek prácu bez ohľadu na to, kto sedí v kabíne. Traktor je vybavený systémom satelitného riadenia AFS AccuGuide s presnosťou RTK a automatickým otáčaním na úvrati AFS AccuTurn. Duálne displeje Pro 1200 poskytujú prístup k väčšiemu množstvu dát v reálnom čase v celom vozovom parku.