CASE IH predstavuje najsilnejšiu PUMU v histórii

PUMA 260 CVXDrive™poskytuje prevratný komfort a konektivitu v kombinácii s vynikajúcou ovládateľnosťou, výkonom a spotrebou paliva.
V tomto roku uvádza CASE IH na trh novú Pumu 260 CVXDrive™. Najvýkonnejšia PUMA všetkých čias poskytuje prevratný komfort a konektivitu v kombinácii s vynikajúcou ovládateľnosťou, výkonom a spotrebou paliva. Súčasne využíva pokročilé technológie, ktoré pomáhajú poľnohospodárskym podnikom pracovať efektívnejšie, produktívnejšie a ziskovejšie.

11% výkonu naviac

Srdcom nového vlajkového modelu je systém Case IH AFS Connect, ktorý sa skladá z dotykového monitora AFS Pro 1200, operačného systému AFS Vision Pro a prijímača AFS Vector Pro. Tie umožňujú obsluhe nastaviť riadenie traktora a funkcie navádzacieho systému podľa svojich špecifických požiadaviek. Majitelia a manažéri fariem môžu kedykoľvek spravovať a optimalizovať údaje o farme a vozovom parku zo stolného počítača alebo mobilného zariadenia. Automatické navádzanie AFS AccuGuide a technológie AFS AccuTurn Pro ďalej zvyšujú pohodlie a produktivitu s presnosťou až 1,5 cm s RTK.

Traktor Case IH Puma 260 CVXDrive je osadený šesťvalcovým motorom FPT NEF s maximálnym výkonom 280 koní. So systémom Engine Power Management sa tento výkon vyšplhá až na 302 koní (pre vývodový hriadeľ, hydrauliku a jazdu po ceste).
Tichšia a účinnejšia plynulá prevodovka CVXDrive umožňuje dosiahnuť rýchlosť 50 km/h pri iba 1 550 otáčkach za minútu, čo zaisťuje optimálnu úsporu paliva. Produktivitu ďalej zvyšuje prispôsobiteľné nastavenie plynulej prevodovky CVXDrive, jej patentovaný systém Advanced Trailer Braking, ktorý stabilizuje traktor aj príves, a až 24 výkonných LED svetiel pre lepšiu viditeľnosť v noci.

Puma 260 CVXDrive je vybavená väčšou a silnejšou prednou a zadnou nápravou. Voliteľné zadné pneumatiky s priemerom 2,05 m a rozmerom 710/70 R42 zväčšujú stopu až o 18 %, čím maximalizujú trakciu a nosnosť traktora a zároveň minimalizujú utuženie pôdy. Je teda ideálny pre zákazníkov, ktorí vyžadujú výkonnejší ale nie väčší a ťažší traktor.

"Ide o najvýkonnejší a technologicky najvyspelejší traktor Puma v histórii. Okrem toho, že poskytuje o 11% vyšší výkon, obsahuje podstatné vylepšenia, ktoré zvyšujú produktivitu, prinášajú tichšiu a komfortnejšiu jazdu a znižujú prevádzkové náklady.“

 
Christian Huber, produktový marketingový manažer Case IH Global Tractor

Najtichšia kabína PUMA v histórii

Nová kabína traktora Case IH Puma 260 CVXDrive je väčšia a je z nej lepší výhľad. Maximálna hladina hluku vo vnútri kabíny je iba 66 dB(A), čo je porovnateľné s luxusným automobilom. Poloaktívne hydropneumatické odpruženie kabíny izoluje obsluhu od pohybu traktora a tá si ho môže nastaviť podľa individuálnych preferencií alebo meniaceho sa terénu. Voliteľný systém Case IH Advanced Vehicle Suspension (AVS) posúva tento systém na ďalšiu úroveň tým, že integruje poloaktívne odpruženie kabíny, zadného závesu a odpruženie prednej nápravy, pričom sofistikovaný softvér reaguje na meniaci sa povrch a zaisťuje ešte plynulejšiu jazdu.
Vo vnútri kabíny vodič nájde množstvo funkčných a komfortných prvkov, ako je kľúčenka, ktorá umožňuje bezkľúčové ovládanie, subwoofer na optimalizáciu kvality zvuku, viac úložného priestoru a integrovaný chladiaci box.

Ergonomická lakťová opierka MultiController, ktorá je srdcom pracovného priestoru obsluhy, teraz obsahuje viac funkcií. Patrí medzi ne snímač, ktorý obsluhe umožňuje jednoduchú navigáciu po displeji, tlačidlá rýchleho prístupu Hot Key, programovateľné tlačidlá diaľkového ovládania s farebným kódovaním LED a ďalšie programovateľné tlačidlá pre rôzne funkcie traktora, navádzanie AFS a aplikácie ISOBUS, zatiaľ čo Tractor Implement Management umožňuje jednoduché pripojenie a komunikáciu s náradím a od neho. Zvonka kabíny obsluha nájde box na náradie a nádržku na vodu.

Viac času na prácu

Servisný interval 750 hodín pri traktore Puma 260 CVXDrive je až o 50 % dlhší ako pri iných traktoroch v tomto segmente. Čas ušetrí aj o 15% väčšia nádrž s objemom 460 l. Súčasťou základného vybavenia traktora je služba SAFEGUARD CONNECT, ktorá spája telematiku A Connect, služby pre dlhodobú kontrolu nákladov a maximálne zvýšenie produktivity aj proaktívne služby dohľadového centra.

Prichádza nová PUMA 260 CVXDrive AFS Connect!