Nová žacia kombinácia DISC HD 1000 C

Pokiaľ ide o kosenie, SIP predstavuje nový štandard a vytvára významný krok v oblasti výkonu a inovácií. DISC HD 1000 D je riešením pre špičkové kosenie.

Výnimočná kvalita kosenia pre optimálnu efektivitu

DISC HD 1000 D je žacia kombinácia, ktorá prináša nový pohľad na kopírovanie terénu a jednoduchú obsluhu. Vďaka komplexnému elektronickému ovládaniu a hydraulickým valcom sa môže pochváliť pôsobivým posunom 515 mm na každej strane žacieho ústrojenstva. To zaisťuje jedinečné prekrytie a kvalitu kosenia na svahoch, pri otáčaní na úvrati a maximálny výkon na rovných plochách. Pre zaistenie plynulej prevádzky na všetkých terénoch je DISC HD 1000 D vybavený systémom hydropneumatického odpruženia (HPS), ktorý zaisťuje ochranu pôdy, prvotriednu kvalitu krmovín a výrazné zníženie opotrebenia žacej lišty a spotreby paliva.

DSC_3120-kopie.jpg


Vysoký výkon

Pre tých, ktorí sa usilujú o maximálnu efektivitu, je možné DISC HD 1000 D vybaviť šikmými dopravníkovými pásmi pre zhrnutie pokosenej krmoviny. Vďaka pokročilej technológii kondicionérov a zhrňovaniu riadkov pomocou pásových dopravníkov môžete kosiť a pripravovať pokosené krmivo v jednom kroku. Takáto technológia má zásadný význam pri meniacich sa poveternostných podmienkach, ktoré ovplyvňujú každodennú prácu v službách alebo pri práci na farme. Tento systém šetrí čas a energiu a zaisťuje rýchlu a efektívnu prípravu krmovín.


2023-07-DISC-HD-1000-D-FC_024-copy.jpg


Najmodernejšia žacia lišta navrhnutá pre bezkonkurenčnú bezpečnosť a spoľahlivosť

Žacia kombinácia sa ďalej odlišuje novo navrhnutým žacím ústrojenstvom, ktoré sa vyznačuje aerodynamickejším tvarom plazov a žacích diskov. Táto inovácia znižuje vibrácie a zabraňuje hromadeniu materiálu v oblasti žacej lišty, čo prispieva k zvýšeniu účinnosti kosenia. Žacie disky s priemerom 409 mm zachovávajú zotrvačnosť, čím zaisťujú rovnomerný tok materiálu a zároveň znižujú spotrebu energie.

Každý žací disk je vybavený bezpečnostným systémom DDSS (Disc Drive Safety System). Konštrukcia ochrany vychádza z osvedčenej koncepcie ochrany pomocou strižných kolíkov integrovaných do dvojitej príruby. Táto konštrukcia, ktorú spoločnosť SIP prvýkrát predstavila v roku 2007, zostáva jedným z najspoľahlivejších systémov ochrany žacích diskov, ktoré sú dnes k dispozícii.

2023-07-DISC-HD-1000-D-FC_001-copy.jpg

Pre zvýšenie bezpečnosti a odolnosti je spojenie žacej lišty s nosným rámom vybavené kombináciou dvojitých tlmičov na vnútornej aj vonkajšej strane. Tieto tlmiče účinne absorbujú zaťaženie, čím zabraňujú praskaniu materiálu a predlžujú celkovú životnosť žacieho ústrojenstva.


OMS - Systém monitorovania preťaženia hnacieho ústrojenstva

Hnacie ústrojenstvo je vybavené systémom OMS alebo systémom monitorovania preťaženia. Tento systém sleduje celé hnacie ústrojenstvo a zaisťuje, aby každá súčiastka pracovala pri svojom maximálnom výkone. Ide o systém včasného varovania, ktorý je pripravený zasiahnuť v okamihu, keď zaznamená najmenší pokles otáčok kdekoľvek na hnacom ústrojenstve.

DSC_3120-kopie-(1).jpg

DISC HD 1000 D novo definuje štandardy kosenia vďaka svojmu výnimočnému výkonu, inovatívnej technológii, robustnému konštrukčnému riešeniu a efektivite. Vďaka pokročilým funkciám, ako je spájanie riadkov, výnimočná kvalita kosenia v rôznych terénoch a najmodernejšie bezpečnostné opatrenia, je dokonalým riešením, ktoré rieši výzvy moderného poľnohospodárstva a podnikov poskytujúcich služby.