NOVÉ ROTAČNÉ BRÁNY AMAZONE

Novo vyvinutý typ KE 3002-240 v pracovnom zábere 3 m s inovatívnym systémom Rotamix ukazuje svoje silné stránky pri intenzívnom drobení pôdy, najmä v ťažkých pôdach.

SYSTÉM ROTAMIX - KRÁTKA A KOMPAKTNÁ KONŠTRUKCIA,
DVA ROTORY NAVIAC


Rotačné brány KE 3002-240 so systémom Rotamix sú osadené dvanástimi rotormi, na ktoré je distribuovaná sila pohonu. "Vlečené" klince vytvárajú veľmi peknú drobnohrudkovitá štruktúru. Nové rotačné brány vykazujú najlepšie výsledky najmä pri práci v ťažkých pôdach a sú vhodné pre optimálnu prípravu osivového lôžka, najmä po orbe. Dvanásť nosičov klincov má malý priemer ozubených kolies. Vďaka tomu mohla získať robustná vaňa rotačných brán na kompaktnosti a ľahkosti. Úzky tvar rotačných brán znižuje zdvíhaciu silu traktora a pri použití v kombinácii so sejačkou je polonesený sejací stroj umiestnený veľmi blízko traktora. Nižšia zdvíhacia sila, v porovnaní s inými rotačnými bránami, znamená tiež menšie predné závažie na traktore. Systém Long-Life-Drive zaisťuje dlhú životnosť a maximálne hladký chod. Dvojité kazetové tesnenie hriadeľa s tesniacim krúžkom a labyrintovým tesnením chráni pred prachom, vlhkosťou a nečistotami. S osvedčeným systémom Quick and Safe majú klince s dĺžkou 290 mm integrovaný systém ochrany proti kameňom a možno ich ľahko a bez náradia vymeniť.
Amazone-rotacni-brany-KE_4.jpg
Nový KE 3002-240 so systémom Rotamix má dvanásť rotorov a vyznačuje sa veľmi kompaktným a úzkym dizajnom. 

VYŠŠIA VÝKONNOSTNÁ TRIEDA S PREVODOVKOU DIRECTDRIVE

 
Srdcom nového modelu KE 3002-240 Rotamix je prevodovka DirectDrive, pomocou ktorej je vyšší tok energie prenášaný priamo na čelné ozubené kolesá nosičov klincov. Rovnako ako u rotačných kypričov KX a KG nedochádza k presmerovaniu výkonu, čo zaisťuje veľmi dobrý prenos sily pri nízkom opotrebení. Rotačné brány je možné používať pri otáčkach vývodového hriadeľa PTO 540/750/1000. Otáčky rotora je možné prispôsobiť rôznym pôdnym podmienkam a otáčkam vývodového hriadeľa traktora pomocou sady prevodových stupňov.
 
Amazone-rotacni-brany-KE_3.jpg
Prevodovka DirectDrive prenáša energiu priamo na ozubené kolesá nosičov klincov.
 

 

 

SYSTÉM RÝCHLOUPÍNANIA QUICKLINK


Celý rad aktívneho spracovania pôdy Amazone je k dispozícii s rýchloupínacím systémom QuickLink pre maximálnu flexibilitu. Nové rotačné brány KE 02 možno tiež jednoducho pripojiť k rôznym sejacím strojom v niekoľkých jednoduchých krokoch. KE 02 tvorí kompaktný tím sa sejačkou Cataya a čelným zásobníkom Avant 02 a možno ho použiť aj so zosilnenou konzolou s pneumatickým sejačkou Centaya Super. Bez náradia možno pripojiť aj nový pretlakový presný sejací stroj Precea-A. Samozrejme ho možno tiež kombinovať s mechanickým sejačkou D9 s pomocou systémom Huckepack.


 

NASTAVENIE A NÁSTROJE

 

Novou funkciou KE 02 je voliteľná hydraulická regulácia hĺbky. Týmto spôsobom možno rotačné brány pohodlne prispôsobiť terénu za jazdy priamo z kabíny traktora. Stupnica zaisťuje neustále sledovanie pracovnej hĺbky. Výsuvná spodné ramená umožňujú individuálne nastavenie KE 02 pre akúkoľvek veľkosť traktora. Okrem toho je tak uľahčená montáž kypričov stôp traktora. Pritom môžu byť použité aj gule spodného závesu kat. 3 ev. 3N. Hĺbku porovnávacej lišty presne riadi valec a vďaka integrovanej ochrane proti preťaženiu umožňuje jej vychýlenie smerom nahor. V ponuke je aj náradie, pomocou ktorého je možné nastaviť i bočné plechy či znamenáky.
 

 

  VEĽKÝ VÝBER VALCOV


K dispozícii je rad valcov s rôznymi priemermi pre cielené opätovné utuženie pôdy. Rozsiahly rad siaha od prutového valca po valec s klinovým prstencom alebo profilom Matrix, cez trapézové až po železné ozubené pre rôzne druhy pôdy, od stredných až po tie ťažké.
 
Amazone-rotacni-brany-KE_2-(1).jpg

Dvanásť rotorov s klincami garantuje veľmi dobrú štruktúru pôdy.


Amazone-rotacni-brany-KE_6.jpg

Nový KE 3002-240 So systémom Rotamix má dvanásť rotorov a vyznačuje sa veľmi kompaktným a úzkym dizajnom.