Novinka! Plne otočný pluh TERES 300

Pokrok v skupine nesených pluhov:
vyššia rýchlosť pri minimálnom opotrebení.


Firma AMAZONE prichádza na trh s úplne novým, neseným a plne otočným pluhom so 4, 5 alebo 6 radlicami pre traktory do 300 k. Rad V má hydraulické nastavenie pracovného záberu a rad VS okrem toho aj hydraulické istenie s hydraulickou plynulou zmenou záberu orbových telies. Pluh sa vyznačuje jednoduchým nastavením, jednoduchou ťažnosťou a perfektným pracovným poľom. Ďalšia veľká prednosť je veľmi malé opotrebenie nových špeciálnych radlíc SpeedBlade aj pri vyšších rýchlostiach.

Amazone-pluh-Teres_5.jpg

Teleso radlice SpeedBlade je až po špičku premyslené tak, aby umožňovalo veľký výkon. Patentovaná dlhá odhrnovačka má pretiahnutú prednú časť a vďaka tomu sa hlavná časť telesa opotrebuje minimálne. Pri zvyšovaní rýchlosti zo 6 až na 10 km/h sa posúva bod najväčšieho opotrebenia k stredu orebného telesa a neposúva sa už ďalej po odhrňovačke. Tým sa výrazne predlžuje životnosť ako plných, tak prútových odhrnovačiek. Opotrebenie sa tak pri pluhu Teres sústredí na prednú vymeniteľnú časť odhrnovačky, pričom sa ušetrí veľká časť orbového telesa. Vďaka tomu sa aj pri vyšších rýchlostiach ušetrí veľa peňazí, pretože stačí meniť len malú prednú časť odhrnovačky. Je to veľká prednosť oproti konkurenčným orebným telesám.

Amazone-pluh-Teres_4.jpg
Teleso radlice SpeedBlade je až po špičku premyslené tak, aby umožňovalo veľký výkon. Jeho ďalšou prednosťou je veľmi malé opotrebenie aj pri vyšších rýchlostiach.


Ďalším významným detailom je stavba ostria, ktoré prekrýva dozadu plaz a tým ho nielen šetrí, ale aj zamedzuje zachytávaniu rastlinných zvyškov, povrazov a pod. v ich spoji. To všetko znižuje odpor a robí tak pluh ťažším. Najviac namáhané diely sú navyše na pracovnej strane vyrobené zo špeciálnej uhlíkovej tvrdenej ocele, ktorá má vysokú odolnosť a zostáva veľmi hladká. Opačná strana je mäkšia a dodáva orebnému telesu pružnosť a odolnosť proti lomu pri náraze. Ostrie radlice sa ponúka v ešte tvrdšom prevedení HD pre extrémne podmienky alebo v otočnom prevedení na predĺženie životnosti.

Ďalší praktický vplyv má tvar radlice na tvorbu širšej brázdy, čo vytvára väčší priestor aj pre širšie pneumatiky traktora. Veľkou výhodou pluhu Teres je jednoduchosť a jednoduchosť nastavenia, počnúc prvou radlicou. Všetko je možné ovládať priamo z kabíny, vrátane prispôsobenia telies meniacim sa podmienkam alebo na svahu. Pracovný záber sa mení plynulo od 33 do 55 cm pri radlici. Najefektívnejší je potom systém AutoAdapt, automatické nastavenie prvej radlice. Tento systém prispôsobí pozíciu prvej radlice automaticky pri každej zmene celkového záberu. Vykonáva sa to parallelogramovým prepojením hydrauliky nastavenia celkového záberu a hydrauliky prvého telesa. To má vplyv aj na nižšiu spotrebu PHM, pretože sa pritom ťažná línia pluhu nemení.

Amazone-pluh-Teres_2.jpg

Nastavenie hĺbky orby cez oporné koleso je mechanické alebo hydraulické. K dispozícii je veľký výber kolies v rôznych priemeroch i profiloch. Istenie v extrémnych podmienkach môže byť strižnými skrutkami so strižnou silou 6 200 kg. Hydraulické istenie je však plynulejšie a šetrnejšie k celému pluhu. Maximálny zdvih 40 cm je dostatočný aj pri náraze telesa na veľký kameň v hĺbke. Sila hydraulického vyhĺbenia sa mení s hĺbkou záberu a dá sa regulovať.

Amazone-pluh-Teres_3.jpg
Teres 300 poskytuje vynikajúcu kvalitu práce pri rýchlostiach od 8 do 10 km/h.

Rám pluhu má štvorcový profil 150 x 150 x 8,8 mm je pre tento pluh dostatočne pevný a súčasne ľahký. Uloženie osi pluhu v dvojitých ložiskách ProtectShaft s integrovanou guľou, je maximálne pevné a má zanedbateľné opotrebenie. Tlmenie vibrácií pluhu je efektívne ako pri práci, tak pri preprave na ceste. Otočný systém SmartTurn je vybavený výkyvným hydraulickým piestom a nastavuje sa podľa pracovného záberu. Pluh Teres môže byť vybavený celým radom výmenných prvkov vrátane predradličiek a krojidiel, ktoré je možné zvoliť podľa pôdnych podmienok a množstva rastlinných zvyškov. skvalitnenie orby pri znížení pracovného času a súčasne aj nákladov.

Amazone-pluh_1.jpg
Uloženie osi pluhu v dvojitých ložiskách ProtectShaft s integrovanou guľou, je maximálne pevné a má zanedbateľné opotrebenie.

VIDEO: Otočný pluh TERES 300