Novinka - systém radličiek C-Mix Ultra

Nová hydraulická ochrana proti preťaženiu pre ťahané kypriče Cenius a kombinované kypriče Ceus.

Nová hydraulická ochrana proti preťaženiu pre ťahané kypriče Cenius a kombinované kypriče Ceus.

Spoločnosť AMAZONE rozšírila vybavenie radličkových kypričov Cenius-2TX v pracovných záberoch 4 až 8 m a kombinácií CEUS-2TX, v pracovných záberoch 4 až 7 m, o nové radličky C-Mix Ultra. Nový radličkový systém je vybavený automatickou ochranou proti preťaženiu, ktorá využíva hydraulické valce, a preto ponúka vysokú spoľahlivosť a trvanlivosť, najmä v extrémnych pracovných podmienkach.

Silné stránky botky C-Mix Ultra sa prejavia v náročných pôdnych podmienkach, kde je systém ochrany radličiek pravidelne preťažený. Tento nový hydraulický variant umožňuje prispôsobenie spúšťacej sily istenia podmienkam a je plynule nastaviteľná až do 800 kg. Tým je zaistená vysoká úroveň prevádzkovej spoľahlivosti, pretože stroj optimálne upravuje požadovanú pracovnú hĺbku až do 30 cm dokonca aj v tých najťažších pracovných podmienkach.

 
Amazone-C-Mix-Ultra.png

Systém hydraulickej ochrany proti preťaženiu navyše chráni kyprič jedinečným spôsobom: Systém, ktorý sa skladá z hydraulických valcov namontovaných na radličkách a centralizovaných akumulátorov dusíka, poskytuje po aktivácii veľmi tlmené rázy radličiek C-Mix Ultra. To má tiež veľmi priaznivý účinok na opotrebenie systému, a to aj v prípade častého spúšťania. Počet dusíkových akumulátorov je prispôsobený príslušnému počtu radličiek tak, aby pri súčasnom spustení niekoľkých zariadení na ochranu proti preťaženiu došlo len k malému tlakovému rozdielu. Plynulé nastavenia systému sa vykonáva ľahko a pohodlne vpredu na oji. Je tu tiež umiestnený manometer, ktorý možno ľahko a pohodlne sledovať z kabíny traktora.
 
     Amazone-C-Mix-Ultra_1.jpgAmazone-C-Mix-Ultra_2.jpg

Nové radličky C-Mix Ultra možno kombinovať s kompletným systémom radličiek C-Mix. Rozsiahly rad ponúka správny výber radličiek pre každú aplikáciu. Niektoré z týchto radličiek sú k dispozícii ako vysoko odolné varianty HD. V ponuke je tiež rýchlovýmenný systém C-Mix Clip, ktorý umožňuje jednoduchú a pohodlnú výmenu špičky. Špička sa oddelí od vodiaceho plechu za okamih. Tým je zaistená krátka doba montáže a predovšetkým zníženie nákladov na opotrebenie.

Amazone-hydraulicka-ochrana-proti-pretazeniu.jpg