Objavte značku PICHON

Značka Pichon vyrába jedny z najkvalitnejších strojov pre aplikáciu hnojív. Rozmetadlá Muck Master svojim užívateľom zaisťujú kvalitné a rovnomerné rozmetanie.

PICHON ponúka kompletne zinkované stroje
a najväčšie rozmetacie valce na trhu


Už od roku 1970 sa výrobca sústreďuje na vývoj a produkciu vysoko kvalitných strojov pre každodennú prácu. V portfóliu nájdete cisterny radu TCI, miešadlá hnojovice, rozmetadlá Muck Master a rad príslušenstva pre efektívnejšiu prácu ako sú hadicové aplikátory, radličkovej aplikátory alebo diskové aplikátory. Rozmetadlá a cisterny Pichon môžete stále častejšie vídať aj na slovenských poliach. Sú v prvom rade vyhľadávané kvôli svojej dlhej životnosti, ktorá je daná robustnosťou a žiarovým zinkovaním stroja, a tiež kvôli rovnomernej a precíznej aplikácii. Rozmetadlá Pichon radu Muck Master kompletne pokrývajú svojou kapacitou 8 až 24 m3 všetky výkonové kategórie traktorov. Radia sa medzi najväčšie na trhu, čo sa týka pracovného výkonu, ale aj napríklad drobenia. Zákazníkom zaručujú maximálnu produktivitu a využitie potenciálu hnojív na maximum. Efektívnou a precíznou aplikáciou dodáte pôde potrebné živiny pre podporu rastu plodín a zaistíte následné vyššie výnosy.

IMG_0257.jpg
 
Rozmetadlá sú navrhnuté na každodenné použitie a hravo zvládajú aj aplikáciu vo svahovitom teréne. Najžidanejším modelom na Slovensku sa stal M1350 s kapacitou 13 m3. Slovenský poľnohospodármi sú vyhľadávané najmä vďaka svojej vysokej odolnosti a životnosti. Pretože sú rozmetadlá kompletne žiarovo pozinkované a všetky komponenty vyrobené len z kvalitných a preverených materiálov, sú takmer nezničiteľné. Za kvalitu strojov sa zaručil aj výrobca predĺženou 5-ročnú zárukou na mechanickú stabilitu stroja. Druhou výhodu, ktorú zákazníci vnímajú ako veľmi podstatnú, je precízna a rovnomerná aplikácia. Rozmetadlá Pichon sú totiž vybavené najväčšími rozmetacími valcami na trhu s priemerom až 1 035 mm, ktoré garantujú kvalitné a rovnomerné rozmetanie. Podľa požiadaviek zákazníka môžeme zvoliť vhodné rozmetacie ústrojenstvo, ktoré môže mať pracovný záber až 24 m.
 
IMG_0383.jpg

Rozmetadlá Pichon patria k tým najlepším. Disponujú najväčšími valcami na trhu s priemerom 885 alebo 1 035 mm. Ich veľkosť a vysoká rýchlosť otáčania umožňuje excelentné drobenie materiálu a rýchle vyprázdňovanie. Zároveň v spojitosti s rozmetacími diskami garantujú kvalitnú a rovnomernú aplikáciu v celom pracovnom zábere. Stroje možno osadiť rozmetacím ústrojenstvom s vertikálnymi frézovacími a rozmetacími valcami (zvislými valcami) alebo horizontálnymi (vodorovnými) frézovacími valcami s dvomi rozmetacími taniermi. Obe rozmetacie ústrojenstvá možno ľahko meniť alebo demontovať.

IMG_0400.jpg

Na jednotlivých diskoch rozmetacích valcov sú umiestnené vysoko odolné nože. Sú vyrobené z oteruvzdornej ocele Hardox®500, ktorá vyniká vysokou odolnosťou proti oteru a oveľa dlhšou životnosťou. Nože sú navyše ľahko odnímateľné a obojstranné. Po opotrebení možno nože jednoducho odskrutkovať, preložiť na druhú stranu a znova využiť.
 
IMG_0345.jpg IMG_0357.jpg

Zadné deflektory slúžia na obmedzenie smeru a nasmerovanie rozhodu materiálu. To sa využíva popredne pri aplikácii blízko cesty či vody tzv. hraničnom rozmetaní, kedy chceme obmedziť smer rozhodu. Rozmetací adaptér je veľmi efektívny aj pri práci so sypkými materiálmi. Rozmetanie ľahkých či sypkých materiálov funguje tak, že horné deflektory (vráta) sú zatvorené a spodné deflektory (fotka vpravo) sú otvorené a regulujú smer rozhodu. Spodné lopatky na rozmetacím disku sú navyše zahnuté, takže tlačia rozmietaný materiál smerom nadol.

IMG_0559.jpg

Hlavnou prednosťou rozmetadiel Pichon je robustná konštrukcia a odolnosť. Všetky komponenty sú vyrobené len z kvalitných materiálov. Podvozok je vyrobený z 6 mm hrubej ocele, steny zo 3 a 4 mm ocele, predný rám až zo 6 mm hrubej ocele a zadné z 8 mm. Celá konštrukcia je žiarovo pozinkovaná, teda sa nemusíte báť každodennej aplikácie pri zachovaní extrémne dlhej životnosti. Aj odpružená oj je už v štandarde pozinkovaná. Navyše výrobca poskytuje 5 rokov záruky na mechanickú stabilitu stroja.
 
IMG_0332.jpg IMG_0324.jpg

Bočnice majú kónický tvar, ktorý zabraňuje zachytávaniu materiálu v rozmetadlo. Dochádza teda k veľmi rýchlemu a kompletnému vyprázdňovaniu. Tým sa zvyšuje aj produktivita práce. Bočnice sú namontované na podvozku pomocou nerezových skrutiek, aby sa opäť predĺžila životnosť stroja. Robustne vystužené bočnice pre rozhadzovanie veľkého objemu hnojivá sú navyše v prípade potreby demontovateľné.

IMG_0442.JPG

Kvalitné rozmetadlo sa nezaobíde bez výkonného podlahového dopravníka. Dopravník sa skladá z odolných profilov a článkovej zváranej reťaze s rozmermi 16 x 56 mm s pevnosťou v ťahu až 32 ton. Pre ľahšiu údržbu stroja sú všetky modely vybavené centrálnym mazaním. V štandardnej výbave nechýba ani napínanie reťaze podlahového dopravníka.

IMG_0273.jpg

V rámci štandardnej výbavy sa na prednej časti rozmetadla nachádza tzv. škrtiaci ventil. Ten slúži na ovládanie rýchlosti podlahového dopravníka v závislosti od aktuálnych podmienok, terénu alebo preferenciách. Ponúkame aj možnosť objednania ovládania dopravníkov priamo z kabíny traktora, kedy možno veľmi pohodlne meniť rýchlosť rozmetania.

IMG_0455.jpg

K zamedzeniu preťaženia a následnému zničeniu frézovacích valcov sú rozmetadlá Pichon vybavené spoľahlivou poistkou proti preťaženiu. Tá funguje na princípe vačkovej spojky a voľnobežnej spojky zaisťujúcej voľný dobeh rozmetacích valcov.

IMG_0474.JPG

Na boku stroja sa nachádza predimenzovaná prevodovka podlahového dopravníka. Prevodovka podlahového dopravníka je poháňaná hydraulickým motorom s vysokým krútiacim momentom a nastaviteľnou poistkou proti preťaženiu v oboch smeroch.

IMG_0483.JPG

Rozmetadlá Pichon sú veľmi dobre vybavené už v štandarde. Avšak ponúkajú veľké možnosti dodatočného príslušenstva, ktoré prácu ešte viac zefektívni a uľahčí. Príkladom som hydraulické gilotínové dvere, pomocou ktorých možno ľahko nastaviť dávku hnoja alebo eliminovať straty pri preprave. Ďalej možno rozmetadlá vybaviť drevenými nástavkami, širokými kolesami pre zaistenie minimalizácie zhutnenia pôdy, kolesami s veľkým priemerom pre zníženie požiadaviek trakčného výkonu a ďalším príslušenstvom.
 

Alebo nám zanechajte Váš kontakt a my sa Vám ozveme.

 

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.