Novinka! Priekopový mulčovač MBLS pre obce a menších farmárov

Nové riešenie vyniká ľahkou konštrukciou a možnosťou pracovať v sklone až 90 stupňov. Zaujme technickým spracovaním a kvalitou práce ako aj kompaktnými rozmermi a priaznivou cenou.
Prinášame nové riešenie ušité na mieru obciam a menším farmárom. Nový stranový mulčovač MBLS LW sa skvele hodí pre mulčovanie priekop, okrajov ciest či cyklotrás a na údržbu zelene všeobecne. Vyniká ľahkou konštrukciou a možnosťou pracovať v sklone - 60o až 90o.

Značka TEHNOS je na slovenskom trhu lídrom v segmente mulčovacej techniky. Už vyše 30 rokov sa špecializuje na vývoj a výrobu poľnohospodárskej techniky. Výsledkom sú kvalitné a vysoko technicky prepracované stroje, ktoré majú pozitívne ohlasy po celom svete, a inak tomu nie je ani u nás. Už 4 roky po sebe sú mulčovača TEHNOS jednou z najpredávanejších značkiek na slovenskom trhu.

IMG_0165.jpg

Mulčovače TEHNOS sú obľúbené predovšetkým vďaka svojej kvalitne odvedenej práci a dlhej životnosti. Ďalšou prednosťou je jednoduchosť obsluhy a ľahká údržba. Výrobca ponúka celý rad mulčovačov s pracovným záberom od 1,1 až po 9 m. Stroje zaisťujú dokonalé mulčovanie rastlinných zvyškov nielen v poľnohospodárstve, lesníctve, vinárstvo, ale aj v komunálnej oblasti.

Modely radu Simple vynikajú vďaka svojim kompaktným rozmerom a ľahkej, avšak robustnej konštrukciu, v komunálnej sfére. V minulom roku spoločnosť predstavila nový stranový priekopový mulčovač MBLS LW, ktorý bol vyvinutý na základe požiadaviek obcí a menších poľnohospodárov. Nový MBLS predstavuje ultra ľahkú verziu populárneho bočného mulčovače MB Profi. Celková hmotnosť najmenšieho modelu je totiž iba 380 kg. V ponuke sú celkom 4 modely s pracovným záberom 1,1 až 1,7 m. Sú ideálne pre prácu s malými a ľahšími traktormi s výkonom už od 30 koní. Disponujú celkom tromi remeňmi a 10 až 16 masívnymi kladivami z kovanej ocele. Vysoké otáčky rotora opatreného kladivami spôsobia vo vnútri mulčovača podtlak, vďaka ktorému je zo zeme zdvihnutá rastlinná hmota. Kladivá následne hmotu usekú a vďaka dvom radom protiostria je hmota porezaná na drobné časti.

IMG_0123-2.jpg

Mulčovač MBLS je určený predovšetkým pre malých farmárov a samosprávy obcí. Veľkou výhodou je použitie v sklone od - 60 ° až do 90 ° umožňujúce perfektné vysekávanie strmých priekop, ale aj obsekávanie kríkov a stromčekov. Svoje využitie nájdu napríklad pri údržbe zelene okolo cyklotrás, vodných tokov, ihrísk alebo parkov. Prevodovka s voľnobežkou je umiestnená na bočnej strane, čo stroju umožňuje oveľa väčší bočný posuv pre maximálnu efektivitu a plynulé prispôsobenie nerovnému povrchu.
 
IMG_0335-2.jpg 5_3.jpg

Výmena opotrebiteľných dielov (napr. kladivá, protiostrie) je veľmi jednoduchá a rýchla. Aj napriek tomu, že nový rad disponuje ultra ľahkou konštrukciou, stroje si zachovávajú svoju robustnosť, kvalitu a dlhú životnosť. Sú vybavené krytom z masívneho plechu z ocele vyššej kvality a zadným ochranným gumovým krytom. Patentované mechanické istenie proti nárazu eliminuje poškodeniu stroja a predlžuje životnosť.

Aj tento nový model si už získal priazeň radu zákazníkov. Zaujal ich tak svojím technickým spracovaním a kvalitou práce, ako aj svojimi kompaktnými rozmermi a priaznivou cenou.