Traktory Case IH a STEYR s extra silným lakom

Traktory vyrobené v rakúskom závode St. Valentin teraz dostanú, vďaka novej investícii milión EUR do lakovne, extra silné lakovanie - vyšší lesk, odolnosť proti poškriabaniu, praskaniu a hrdzi.
Traktory Case IH a STEYR teraz opúšťajú závod v St. Valentínu v Rakúsku s vylepšeným lakom, ktorý je ešte silnejší a odolnejší voči hrdzi. Vylepšenia nových systémov pre predúpravu a lakovanie prichádzajú vďaka investícii do továrne, dokončenej napriek epidémii Covid-19, vo výške 1,1 milióna EUR.
 
Inováciu podporil záujem zákazníkov o robustný náter odolávajúci korózii, zistený v rámci prebiehajúceho prieskumu trhu. V spolupráci s 24 špecializovanými dodávateľmi a partnermi prišla továreň s ponukou riešenia procesu lakovania. Spoločne vytvorili povrch s vyšším leskom, ktorý odoláva poškriabaniu, praskaniu či korózii a zároveň pevnejšie priľne ku kovovým povrchom.
Podstatne vyššie teploty predumytia a predhrievanie sú kľúčom k inovácii povrchových úprav. Každý traktor teraz schne pri teplote 110 °C (pôvodne 60 °C) a zostáva v peci trikrát dlhšie. Počiatočná teplota predumytia vzrástla z 30-40  °C na 55-60 ° C s päťnásobným zvýšením tlaku v tryske.
 
"Je absolútne nevyhnutné, aby bol traktor dokonale nalakovaný", hovorí Hannes Woegerbauer, vedúci závodu. "Po vylepšenom predumytí máme teraz tiež samostatný proces oplachovania na odstránenie nadmerného množstva čistiaceho prostriedku a novú predhrievaciu kabínu, ktorá odstraňuje každú molekulu vlhkosti a zahreje traktor na perfektnú teplotu. Výsledkom je, že farba je vysušená tiež smerom zvnútra von, čím je stabilnejšia s oveľa lepšou priľnavosťou a prevenciou proti hrdzi.
Práce na zmenách fungujúcej výrobnej linky sa začali v novembri 2019 a prvý traktor vyšiel v auguste 2020. "Sme naozaj vďační našim odborným partnerom, ktorí nám pomohli zaviesť tieto nové systémy vzhľadom k tomu, že sme museli zároveň zvládnuť všetky výzvy spojené s Covid-19", hovorí Hannes. "Naši zákazníci už vidia výhody svojich nových traktorov, keď ich používajú na farmách po celej Európe."