Tri významné ocenenia pre CASE IH

AGRI CS a.s. bodovalo so značkou CASE IH na TECHAGRU 2018!
Pri príležitosti medzinárodných veľtrhov TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA vyhlasujú jednotlivé vydavateľstvo rad prestížnych súťaží pre vystavované exponáty. V tomto roku sa do týchto súťaží zapojila tiež značka CASE IH. Môžeme povedať, že od prvého dňa táto značka na Techagro 2018 bodovala, pretože sa ju tešil nielen veľký záujem návštevníkov, ale tiež získala množstvo významných ocenení.


„STRIEBORNÉ MEDAILE NOVÉHO MAXXUM

Hneď v prvý deň veľtrhu TECHAGRO 2018 získal nový MAXXUM ActiveDrive 8 ocenenie „Strieborná medaila“ za revolučné prevodové ústrojenstvo s technológiou dvojitej spojky DKT od Poľnohospodárskeho týždenníku a magazínu Agromachinery.
Zásadnou zmenou, s ktorou tieto modely prichádza na európsky trh je úplne nové prevodové ústrojenstvo ActiveDrive 8, prvýkrát použité u traktoru s výkonom pod 150 koní. Ako už názov vypovedá, prevodovka ActiveDrive 8 ponúka osem stupňov radených pod zaťažením v troch skupinách A, B a C. Dohromady má tak užívateľ k dispozícii 24 rýchlostí pre jazdu vpred i vzad. V prípade plazivých rýchlostí je potom tento počet dvojnásobný. Tento typ prevodového ústrojenstva je ideálny pre tých poľnohospodárov, ktorí chcú čisto mechanickú prevodovku, ale práve vďaka svojim pokročilým funkciám ovládania má táto prevodovka blízko k plynulej prevodovke CVX.
Porotcovia ocenili predovšetkým revolučnú technológiu, ktorá poľnohospodárom prináša maximálny komfort v ovládaní a jednoduchosť a čo je najdôležitejšie, pomáha k výraznej úspore paliva. Vďaka tomu je nový MAXXUM o 9,5% úspornejší ako jeho najbližší konkurent v tejto kategórii.


MAGNUM ROWTRAC OBDRŽAL CENU „ŠPECIÁLNA POZORNOSŤ“

Cenu „Špeciálna pozornosť“ si na Techagro 2018 vyslúžil od Poľnohospodárskeho týždenníka a magazínu Agromachinery tiež MAGNUM Rowtrac, ktorý je unikátnym spojením traktora s klasickou kolovou nápravou a zadnou nápravou osadenú pásmi.

Toto unikátne spojenie umožňuje traktora MAGNUM Rowtrac vďaka prednej kolesovej náprave zatáčať ako klasickému traktoru, takže nedochádza k negatívnemu hrnutiu a poškodzovaniu pôdy na úvrati. Štyri body v styku s pôdou zároveň zaisťujú neustály kontakt s pôdou a dokonalé kopírovanie. Pásový podvozok na zadnej náprave zvyšuje ťahovú silu, produktivitu, výkon a znižuje negatívne poškodenie pôdy, pretože zaručuje veľmi malý tlak na pôdu, ktorý v spojení s nízkotlakovými pneumatikami na prednej náprave činí len 58 kPa.

V porovnaní s traktorom na dvojmontážach ponúka MAGNUM Rowtrac väčšiu styčnú plochu, ktorá pri šírke pásu 762 mm činí 3,50 m2 oproti 2,89 m2 u traktora na dvojmontážach o rozmere 710 mm.


HLAVNÁ CENA „GRAND PRIX TECHAGRO 2018 PRO QUADTRAC CVX“

Pri príležitosti veľtrhov TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA vyhlásila spoločnosť Veľtrhy Brno, a.s. tradičná súťaž GRAND PRIX o najlepšie exponáty vystavené na veľtrhu, ktoré svojimi parametrami určujú trend v danom odbore. Hodnotenie vykonáva odborná hodnotiteľská komisia zložená z exportov v danom odbore. V tomto ročníku bojovalo o toto ocenenie celkovo 91 prihlásených exponátov, osemnásťčlenná porota potom vybrala 17 najlepších. Vyhlásenie výsledkov prebehlo na slávnostnom večere za prítomnosti zástupcov jednotlivých firiem. Odovzdávanie cien obstaral Jiří Milek, minister poľnohospodárstva Českej republiky, a Jiří Kuliš, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Veľtrhy Brno, a.s.

Dôvod, prečo sa odborná porota rozhodla oceniť tento exponát je nasledujúci: CASE IH QUADTRAC CVX vychádza z úspešného konceptu štyroch pásového podvozka QUADTRAC, ktorý je navyše vybavený prevodovým ústrojenstvom CVT (Nepretržité Variable Transmission) s plynulou zmenou prevodového pomeru. Osvedčená koncepcia štyroch na sebe nezávislých pásových jednotiek spoločne s kĺbovým systémom zaručuje neustály kontakt pásov s pôdou pre zabezpečenie optimálnej ťahovej sily a znižuje nežiadúce zhutnenie pôdy.

Prevodové ústrojenstvo je navrhnuté tak, aby pri rýchlosti do 10 km / h bol prenos výkonu na pásovej jednotke len mechanicky, čo zaručuje vysokú ťahovú účinnosť. Traktor je vybavený systémom riadenia produktivity APM (Automatic Productivity Management), ktorý dokáže optimálne zladiť otáčky motora a prevodový pomer pre dosiahnutie najnižšej spotreby paliva.

Tieto prestížne ocenenia sú výsledkom niekoľkoročného snaženia a vývoja, na ktorom značka CASE IH za dobu svojej 175 ročnej existencie neustále pracuje a dokonale vystihujú heslo značky CASE IH: „Pre Tých, čo chcú viac.“