V spoločnosti Agile dominuje červená

Navštívili sme nášho zákazníka v Malom Cetíne


Do spoločnosti Agile sme zavítali, aby sme sa dozvedeli niečo z praxe, a hlavne to ako hodnotia užívatelia našich strojov, ich prácu. Spoločnosť sídli v južnej časti západného Slovenska v okrese Nitra. Na území tejto obce a okolitých katastroch obhospodarúvajú približne 1050 hektárov ornej pôdy. Zaoberajú sa pestovaním repky, pšenice, jačmeňa, kukurice a cukrovej repy .

Od roku 2007  pracujú v našom podniku traktory značky CASE IH, hovorí na úvod nášho stretnutia konateľ podniku pán Haulík.  Začínali sme s traktormi Fastrac, ktoré však bolo treba doplniť. Prvým traktorom od značky CASE IH bola u nás Puma 240. Keďže sa veľmi dobre osvedčila tak hneď za ňou nasledovala kúpa druhého rovnakého modelu." Neskôr sa rozhodli pre väčší rad traktorov s  vyšším výkonom a to CASE Magnum 340  v prevedení  s plynulou prevodovkou CVXDrive. Traktor dosahuje výkon 340 koní a pri navýšení s Power Managementom je maximálny výkon až 409 koní. K lepším ťahovým  vlastnostiam traktora a bezproblémovému prenosu výkonu prispievajú široké pneumatiky.

Agile-2.jpg

V spoločnosti Agile robia v rastlinnej  výrobe pomocou traktorov CASE IH všetko. Od spracovia pôdy, predsejbovej prípravy, sejby, či ošetrovania plodín. Vo vozom parku sa nachádza sedem strojov a až päť z nich je značky CASE IH. Na prvý pohľad teda vidno, že je táto značka vo firme veľmi obľúbená. Pri otázke ako je spokojná obsluha bola odpoveď jednoznačná: ,, Obsluhoval som prvý modelový rad  CASE Puma a po kúpe druhého som okrem novších technológií nepocítil žiadnu zmenu. Je to tak isto výborný traktor a povedal by som, že spotreba paliva je ešte o niečo menšia, čo je pre mňa ako majiteľa veľmi dôležité. Kabína je taktiež veľmi priestranná a pohodlná.“
Agile-3.jpg

Na spokojnosť s traktormi CASE IH sme spýtali aj majiteľa firmy. “ Testovali sme dva traktory rôznej značky rovnakého výkonu, pričom značka CASE IH v tomto teste vyšla ako oveľa lepšie riešenie . Hlavným dôvodom bola spotreba pri rovnakom zaťažení stroja. Ďalším plusovým bodom bol servis, ktorý máme veľmi blízko a som veľmi spokojný s vykonávaním servisu a služieb okolo toho. Veľmi kladne hodnotím aj to, že sú stroje tejto značky veľmi málo poruchové, čo je obrovské plus. Stroje si robia svoju prácu a šetria rozpočet podniku.  Čo sa týka elektroniky v kabíne dá sa ovládanie veľmi rýchlo naučiť obsluhovať a nemá s tým problém ako obsluha mladšej generácia tak ani staršej."
 

 
“Pre značku CASE IH sme sa prvý krát rozhodli v roku 2007. Odvtedy sme náš vozový park rozšírili o ďalšie 4 stroje rovnakej značky. Hlavným dôvodom pri kúpe prvého traktora, ktorým bola Puma, bola nižšia spotreba v porovnaní s testovaným konkurenčným strojom. So traktorom aj so servisom sme boli spokojní a tak sme značke CASE IH zostali verní."
Štefan Haulík, konateľ spoločnosti AGILE s.r.o.