Aj v Ždiari jazdí Maxxum

V Ždiari sme sa presvedčili,
že Maxxum je naozaj univerzálny traktor


O tom, že traktory Maxxum majú všestranné využitie ste si už mohli prečítať viackrát v našich článkoch. To, že je to naozaj pravda sme sa išli presvedčiť do rázovitej podtatranskej obce Ždiar k nášmu zákazníkovi,  Jozefovi Pitoňákovi, ktorý vlastní traktor Maxxum 115 Active Drive8.

Pán Pitoňák si troj si zaobstaral v roku 2018. Využíva ho na prepravu rôznych materiálov - vozí štrk, zeminu, drevo a rôzne iné materiály. Keďže sa zaoberá aj realizáciou zemných prác, využíva ho aj na prevoz pracovných strojov trajlerom alebo podvalníkom. S prácou pomáhajú pánovi Pitoňákovi aj traja synovia. V zimnom období robia zimnú údržbu ciest, traktor teda používajú aj so snežným pluhom a sypačom.  V Ždiari trvá zimná údržba od polovičky októbra až do apríla, takže stroj je maximálny využitý aj v zimnom období. V letnom období vykonávajú zemné práce, dopravu a stroj sa využíva aj v lese s vyvážačkou.
 

Referencia-Pitonak-3.jpg


Prečo sa rozhodli pre Maxxum?

 
 
„Pre traktor Maxxum sme sa rozhodli po viacročnej skúsenosti s traktormi Zetor. Potrebovali sme nový stroj, ale komfort u Zetora nebol taký ako to bolo napr. u Case-a. Ako keby „prespali dobu“. Uvažovali sme o zahraničnej značke, páčili sa nám traktory Case. Našou prioritou bol odpružený, silný a výkonný traktor“. Vsadili sme na Powershiftovú prevodovku, keďže pracujeme v kopcoch“ hovorí pán Pitoňák.

Najbližšie stredisko AGRI CS Slovakia zo Ždiaru je v Prešove, takže ak treba, využívajú jeho služby. „Servis nám chodia robiť z pobočky v Prešove. Väčšinou ide len o pravidelnú údržbu. Spoluprácu so servisom hodnotím pozitívne.“ Zhodnotil svoje skúsenosti majiteľ traktora.

Pri našej návšteve v Ždiari sme sa mohli presvedčiť, že Maxxum je všestranným pomocníkom nielen pri poľných prácach,  ale má vynikajúce uplatnenie aj v doprave či pri práci v lese.

 
"Pri výbere nového stroja bol našou prioritou odpružený, silný a výkonný traktor. Keďže pracujeme v kopcoch, vsadili sme na Powershiftovú prevodovku. S Maxxumom sme naozaj spokojní. Využívame ho najmä na prepravu rôznych materiálov a zimnú údržbu."
Jozef Pitoňák, Ždiar