Zhrňovač STAR R 930 | 28 TC s centrálnym pohonom "Y-Drive"

Predstavujeme ďalšiu novinku z novej generácie zhrňovačov krmovín. Tentokrát so stredovým riadkovaním a pohonom Y-Drive.
Predstavujeme vám novú generáciu rotorových zhrňovačov navrhnutých s presnosťou a dokonalosťou, ktorá sa zrodila na základe dlhoročnej spolupráce s profesionálmi v odbore. Stroje STAR R 860 | 26 TS a STAR R 930 | 28 TC sú navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám stredných a veľkých poľnohospodárskych podnikov a poskytovateľov služieb, ktorí hľadajú robustné a výkonné stroje, ktoré vynikajú svojim výkonom, jednoduchou údržbou, obsluhou a bezproblémovým prechádzaním z poľa na pole.
Zhrňovač STAR R 930|28 TC sa môže pochváliť maximálnym pracovným záberom 9,3 m a výkonom 13 ha/h, čo vyhovuje užívateľom, ktorí majú ešte väčšie prevádzkové nároky. S týmto špičkovým strojom sa môžete spoľahnúť na maximálny výkon na poli. STAR R 930|28 TC je v súčasnej dobe druhým najväčším modelom v modelovom rade zhrňovačov s centrálnym riadkovaním (STAR ​​1000|30 T je najväčším modelom v portfóliu). Do budúcnosti má výrobca v pláne uviesť dva menšie modely, ktoré rozšíria ponuku v nadchádzajúcich sezónach.
Modely s označením H disponujú hydropneumatickým odpružením (HPS) a hydraulickým nastavením rotorov. V rámci nového radu rotorových zhrňovačov sú v ponuke dve konfigurácie. Základná konfigurácia zahŕňa mechanické odľahčenie rotora a mechanické nastavenie výšky rotora s mechanickým nastavením sklonu pokosu, čo zaisťuje spoľahlivú a nevyhnutnú funkčnosť. Pokročilá konfigurácia "H" je vybavená hydropneumatickým odľahčením rotora a hydraulickým nastavením výšky rotora, čo zvyšuje efektivitu a presnosť prevádzky. Model STAR R 930|28 TC disponuje stredovou riadkovacou plachtou, ktorá zaisťuje rovnomerné riadky bez ohľadu na množstvo krmovín. Táto centrálna plachta je vybavená zdvíhacím piestom, zabraňuje nechcenému zdvíhaniu pri čiastočnom zdvíhaní rotorov a zaisťuje vytvorenie rovnomerného riadku aj v prípade, že pracuje iba jeden rotor.
Okrem toho odpruženie rotora a záves rotora 3D v kombinácii s patentovaným trojitým tandemovým podvozkom rotora spoločnosti SIP výrazne zlepšujú prispôsobenie sa terénu a sledovanie stopy stroja. Táto konštrukcia zaisťuje plynulú prevádzku bez poskakovania rotora aj na nerovnom teréne, čo ďalej prispieva k celkovej účinnosti a výkonnosti rotorových zhrňovačov.

Nový dizajn a pôsobivý uhol otáčania

Výnimočná obratnosť novej generácie modelov STAR je výsledkom inovatívneho inžinierstva. Stredobodom tejto obratnosti je otočný záves s mimoriadnym uhlom otáčania 155 ° (75,5 ° v každom smere). Tento záves je integrovaný s robustným mechanizmom riadenia, ktorý je spojený so zadnými kolesami prepravného rámu. Táto prevratná konštrukcia zaisťuje maximálnu obratnosť stroja, a to aj v prípade veľkého rámu modelu STAR 930|28 TC.

Centrálny pohon "Y-Drive"

Osvedčená koncepcia centrálnej prevodovky v tvare Y výrazne znižuje zaťaženie vývodových hriadeľov a zaisťuje dlhšiu životnosť. Vďaka minimalizácii uhlov vývodových hriadeľov táto technológia zvyšuje životnosť hnacieho ústrojenstva a znižuje jeho opotrebenie v priebehu času. Väčšie uhly nastavenia rotora zaisťujú lepšie prispôsobenie terénu, čo zaisťuje optimálne zhrňovanie aj na nerovnom teréne. Pohon "Y" umožňuje vyšší čiastočný zdvih, čo výrazne zlepšuje jazdné vlastnosti ako na poli, tak na úvratiach.