SIP ORION ALP: kvalitné rozmetadlo pre menšie farmy. Prečo by nemalo chýbať na vašej?

Rozmetadlá SIP sú vhodné pre väčšinu fariem, od malých súkromných farmárov až po väčšie podniky. Vyznačujú sa rovnomerným a presným rozmetávaním až do šírky 24 m.
Spoločnosť SIP sa v posledných rokoch rýchlo posúva na vrchol európskeho trhu poľnohospodárskej techniky pre zber krmovín. Okrem krmovinárskeho portfólia sa špecializuje aj na vývoj a produkciu rozmetadiel hnoja. Rozmetadlá SIP sú vhodné pre väčšinu fariem, od malých súkromných farmárov až po väčšie podniky. Vyznačujú sa rovnomerným a presným rozmetávaním až do šírky 24 m. Ponúka hneď dva modelové rady - ROBUST a rad ALP pre kopcovité a horské oblasti. V tomto roku sme prostredníctvom svojej predajnej a dílerskej siete rozbehli DEMO program zameraný na modelový rad ALP, ktorý je k dostaniu so zaujímavou cenou.

Špeciálny rad ORION ALP

Hlavnými prednosťami rozmetadiel ORION ALP sú perfektná stabilita, ovládateľnosť a jednoduchá údržba. Stabilita stroja, nehľadiac na nosnosť (3,5, 5 alebo 7 ton), je zaručená širokým rozchodom kolies a vhodne zvoleným nižším ťažiskom. Podvozok v tvare V, ktorý poskytuje väčšiu stabilitu a tuhosť, sa dobre hodí na prácu v ťažkom teréne. Konštrukcia je totiž podoprená tromi krajnými bodmi stroja – dvoma bodmi vzadu na podvozku a tretím vpredu na oji – to zaisťuje maximálnu stabilitu aj na šikmých plochách a kopcovitých terénoch.

Rozmetacie ústrojenstvo a valce HD

Robustné rozmetacie ústrojenstvo radu ALP s dvoma alebo štyrmi vertikálnymi rozmetávacími valcami umožňuje rovnomerné a presné rozmetanie až do šírky 8 m. Základom rozmetávacieho ústrojenstva sú rozmetacie valce HD, ktoré vďaka svojej špeciálnej polohe zaisťujú rýchly priechod materiálu a kvalitné rozmetanie. Skladajú sa zo samoistnej skrutky, rozmetávacieho valca, frézovacích nožov z oteruodolného materiálu HARDOX, stabilizátora a podložky na spodnej strane pre presné rozmetanie. Vďaka tejto koncepcii je materiál rovnomerne aplikovaný po celej pracovnej šírke bez ohľadu na druh rozmetávaného materiálu.

Systém automatického napínania reťaze

Na zaistenie účinného rozmetávania je nutné optimálne napínanie reťazí podlahového dopravníka. Systém automatického napínania reťaze (ACT) zaisťuje konštantné napnutie reťaze dopravníka bez ohľadu na objem rozmetaného materiálu. Za účelom rýchlejšej reakcie a jednoduchšieho prístupu pri obsluhe a nastavovaní je systém ACT umiestnený na prednej strane rámu rozmetadla.

ORION 35 ALP pre súkromných farmárov a prácu okolo farmy

Rad ORION ALP ponúka tri modely. Najmenší model ORION 35 ALP s nosnosťou 2 250 kg je určený pre súkromných farmárov a prácu iba okolo farmy. Je tiež ideálny pre prácu v kopcovitom a horskom teréne a váži 950 až 1160 kg. Má pevný záves s nastaviteľným ťažným okom, jednoduchý mechanický pohon podlahového dopravníka (nastaviteľná rýchlosť), oceľové bočnice 0,5m a rozmetacie ústrojenstvo s dvoma vertikálnymi valcami HD so zadným mechanickým čelom. Zadné čelo je súčasťou štandardnej výbavy a je obzvlášť užitočné, keď sa rozhodnete rozmetacie ústrojenstvo demontovať a rozmetadlo použiť ako príves. ORION 35 ALP sa sériovo dodáva s oceľovými bočnicami.

Sofistikovanejšie rozmetadlo s plynulým hydraulickým pohonom

ORION 50 ALP je sofistikovanejšie rozmetadlo s plynulým hydraulickým pohonom podlahového dopravníka a rozmetávacím ústrojenstvom so štyrmi vertikálnymi rozmetávacími valcami HD. Vymeniteľné opotrebiteľné segmenty sú vyrobené z oteruodolnej ocele HARDOX. Špeciálna náprava Rinner umožňuje vyššie zaťaženie. Bočnice sú oceľové a sú obojstranne odnímateľné a je možné ich ešte nastaviť pomocou prídavných bočníc. Väčšia stabilita je dosiahnutá vďaka nízkemu ťažisku a širokému rozchodu s kolesami o veľkosti 17”, avšak sú k dispozícii rôzne rozmery kolies v závislosti na potrebách užívateľov.

Najväčší zástupca

Najväčším zástupcom radu ALP je rozmetadlo ORION 70 ALP s výškou bočnice 0,6 m 0,5 m. Plynulo nastaviteľné dno podlahového dopravníka umožňuje plnú kontrolu nad rýchlosťou rozmetávania hnoja. Širšie a vyššie lišty podlahového dopravníka vykazujú o 70% dlhšiu životnosť. Všetky funkcie je možné ovládať veľmi pohodlne priamo z kabíny traktora. Jazda s plne naloženým rozmetadlom je tiež bezpečnejšia vďaka nájazdovej brzde. Špeciálne navrhnuté rozmetacie ústrojenstvo zaisťuje rovnomerné a jemné rozmetanie. Segmenty sú jednotlivo vymeniteľné. Má prepracovaný hydraulický systém, ktorý umožňuje regulovať výšku čela pri dávkovaní hnoja.

DEMO program

AGRI CS má k dispozícii rozmetadlá SIP ORION na predvedenie u zákazníkov. Neváhajte kontaktovať svojho autorizovaného predajcu a využiť možnosť si sami rozmetadlo vyskúšať. Rozmetadlá ORION sú k dispozícii aj na okamžité dodanie za veľmi zaujímavú cenu.

Registrácia na DEMO program


Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.