Osvedčené a výkonné návesy NS

V ponuke návesov AGRI TRANSPORT pribudol v roku 2018 výkonnejší dvojnápravový náves NS 23 od českej firmy ZDT, spol. s r.o.
Celý rad sklápacích návesov AGRI TRANSPORT je vyvíjaný so zásadným dôrazom na životnosť a spoľahlivosť s ohľadom na náročnosť poľnohospodárskej prevádzky. Cieľom je maximálne zvyšovať efektivitu dopravy. To znamená čo najmenšie náklady, veľké výkony, minimálna údržba a opravy. V roku 2018 spoločnosť AGRI CS zaradila do svojho portfólia nové sklápacie návesy radu NS od ZDT, ktoré si vďaka svojej novej konštrukcii získavajú mnoho priaznivcov.

Poľnohospodárska a dopravná technika spol,. s r.o. Nové Veselí je popredný český výrobca poľnohospodárskej a dopravnej techniky založený v roku 1993. Spočiatku sa špecializoval na výrobu malých trojstranných návesov a rozmetadiel na granulované hnojivá. Historickým míľnikom bol prvý trojnápravový náves GOLEM z roku 1996, ktorý predstavoval zlom v prístupe k poľnohospodárskej doprave. Netreba predstavovať ani legendárny výmenný systém MEGA. Za takmer 30 rokov svojej činnosti si firma vybudovala významné postavenie medzi výrobcami dopravnej techniky a poľnohospodárskych strojov nielen v Českej a Slovenskej republike, ale aj v Európe.

Jednoúčelové návesy NS s úplne novým konceptom

ZDT si mnoho zákazníkov spája práve s radom MEGA alebo prepravníkmi zvierat. V roku 2017 bola ale prvýkrát predstavená úplne nová jednoúčelová koncepcia návesov NS 23 - nový dizajn a inovatívne technické riešenie. Cieľom výrobcu nebolo nahradiť spomínané výmenné systémy, ale naopak rozšíriť sortiment pre zákazníkov, ktorí potenciál výmenného systému nevyužijú. Preto sa objavili postupne návesy NS33.1, NS23.1 a NS18.1, ktoré predstavujú úplne nový koncept. Sú vhodné pre veľké podniky s veľkým množstvom prepráv, ďalej podniky služieb, podniky rastlinnej výroby alebo menších súkromných poľnohospodárov.

Úplne nový rám a korba

Označenie vyrábaných návesov NS23.1 a NS23.2 má svoje opodstatnenie. NS, teda náves sklápací, jasne odlišuje tento rad jednoúčelových návesov od univerzálnych návesov MEGA. Kompletný názov stroja potom obsahuje spojenie výrazu NS s najvyššou technicky prípustnou hmotnosťou 23 ton a počtom možností stranového sklápania. Náves môže byť prevedený ako jednostranne sklápaný smerom dozadu – NS23.1, alebo dvojstranne sklápaný smerom dozadu a doľava – NS23.2. Tento variant je vhodný najmä pre rastlinnú produkciu, kde sa preváža najviac obilnín a náklad sa sype na koše do strany. Pri vývoji týchto návesov bol využitý úplne nový rám, ktorý reflektuje požiadavky na náročnú prevádzku a prax v poľnohospodárskom procese. Od korieb rady MEGA sa líšia nielen dizajnovo, ale v prvom rade úplne novou korbou návesov. Profilované plechy iba s jednou výstuhou na strane prináša moderný vzhľad a zároveň špičkové funkčné vlastnosti. Korba pojme náklad s objemom až 25 m3.

Bohatá základná výbava

Návesy NS23 sú zákazníkom ponúkané s maximálnou variabilitou odpruženia podvozkov. V základnej výbave je náves vybavený mechanicky odpruženým podvozkom, ďalšími variantmi sú pneumaticky alebo hydraulicky odpružené podvozky. Medzi významné technické prvky patrí využitie odpružených náprav a odpružených ojí, ktoré spoločne zaisťujú maximálnu stabilitu súpravy, zvyšujú komfort pre vodičov traktora, eliminujú rázy a tým pádom znižujú riziko samotného poškodenia návesu alebo traktora. Rozmanitá ponuka prináša užívateľom nebývalé možnosti vo výbere vhodnej a zodpovedajúcej mechanizácii presne pre ich podmienky.
Stroje AGRI TRANSPORT sú ponúkané s veľmi bohatou výbavou, ktorá zaručuje bezpečnú, spoľahlivú a komfortnú prevádzku. Medzi tieto prvky patrí napr. hydraulicky odpružená oj s voľbou závesu medzi K80 a okom Ø 50 mm, hydraulická odstavná noha, automatická parkovacia brzda alebo prepracované istenie hydraulicky ovládaného zadného čela s výsypným okienkom. Návesy NS23.1 a NS23.2 sú dodávané s pneumatikami MITAS 600/50 R26,5 AGRITERRA 02 s oceľovým nárazníkom, ktoré ponúkajú veľmi dobrý pomer cena a výkon. Ponúkajú najmä dlhú životnosť, odolnosť proti poškodeniu a disponujú samočistiacou schopnosťou a zaručujú stabilitu aj pri plnom zaťažení. Návesy sú schválené podľa EÚ na rýchlosť 40 km/ha spĺňajú najprísnejšie predpisy v rámci dopravy v poľnohospodárstve.

Voliteľná výbava

Bohatá je aj ponuka výbavy na želanie, spomeňme napríklad kompletné LED osvetlenie alebo veľkoobjemové nadstavky bočníc, ktoré zvyšujú objem o ďalších 6,5 m3. Nesmie chýbať ani rolovacia plachta s obslužnou plošinou, automatické zakrývanie sietí proti úletu alebo nútené riadenie zadnej nápravy, priťažovanie zadnej nápravy pri sklápaní vzad pri mechanicky odpruženom podvozku, centrálne mazanie, kamerový cúvací systém alebo plastový box na náradie. Ďalšie možné úpravy alebo príplatková výbava je možná na mieru každému zákazníkovi.
Dôležitou oblasťou výroby ZDT sú zákazkové a atypické stroje. Medzi spokojnými zákazníkmi by ste našli napríklad užívateľov valníkov na vnútropodnikovú prepravu, firmy pracujúce v lesníctve, rybárstve, stavebníctve alebo údržbe. Na základe zvláštnej požiadavky je firma vždy pripravená urobiť maximum na nájdenie optimálneho riešenia. Vďaka možnosti atypického prevedenia sklápačov z oteruvzdorných materiálov sú tieto návesy vhodné napríklad aj na prepravu zeminy a stavebných hmôt, prípadne na stavebníctvo.