SKY X

S rozmetadlami minerálnych hnojív radu SKY X a X ECONOV ušetríte až 15 % hnojív. Systém ECONOV ponúka sekčnú kontrolu (celkom 12 sekcií) pre minimalizáciu zdvojenej dávky hnojiva.

Rozmetadlo SKY X

S rozmetadlami minerálnych hnojív radu X a X ECONOV ušetríte až 15 % hnojív. Úspora je daná predovšetkým kontinuálnym a automatickým meraním prietoku hnojiva a kontrolou pomocou vážiaceho systému SKY. Vážiaci dynamický systém hmotnosti hnojiva v násypke so senzorom náklonu stroja zaručuje vysokú presnosť merania na svahoch aj pri náklone. Zároveň systém ECONOV ponúka sekčnú kontrolu (celkom 12 sekcií) pre minimalizáciu zdvojenej dávky hnojiva. Systém Speed ​​Control reaguje na pojazdovú rýchlosť tak, aby bolo dosiahnuté rovnomerné rozloženie hnojiva v celom pracovnom zábere.

 


  • výnimočne rovnomerné rozmetanie
  • pracovný záber až 50 m
  • mimoriadne veľká kapacita zásobníka až 4 200 l s "V" zakončením pre úplné vyprázdnenie
  • jednoduché nastavenie stroja pomocou aplikácie Fertitest
  • ovládanie cez ISOBUSsenzory hladiny hnojiva ľavá/pravá strana
  • užitočné zaťaženie 3 000 kg
  • variabilná aplikácia s nastavovaním rozdielnej ľavej a pravej strany
  • senzory hladiny hnojiva levá/pravá strana
  • prvky nerezovej ocele pre dlhú životnosť
  • LED osvetlenie integrované v násypke

Kontakty na predajcu Kontaktný formulárStránky výrobcu

Kľúčové vlastnosti

Systém Econov

Úspora nákladov až 15 %

Systém Econov ponúka sekčnú kontrolu (celkom 12 sekcií) v reálnom čase pre minimalizáciu zdvojenej dávky hnojiva alebo nedohnojenia. Automatické riadenie sekcií postupne vypína všetky sekcie pre dokonalé rozmetanie v trojuholníkových oblastiach a na úvratiach. Súčasťou sekčnej kontroly je mapovanie pokrytej oblasti v reálnom polkruhovom tvare dopadu hnojiva, podľa ktorého sú jednotlivé sekcie ovládané.
Speed Control

Patentovaná technológia

Nová patentovaná technológia pre väčšiu presnosť rozmetávania eliminuje zmeny množstva aplikovaného hnojiva v závislosti od rýchlosti jazdy. Reaguje na pojazdovú rýchlosť tak, aby bolo dosiahnuté rovnomerné rozloženie hnojiva v celom pracovnom zábere. Technológia SPEED CONTROL upravuje rozmetanie hnojiva na poli v reálnom čase zmenou bodu dopadu hnojiva na rozmetávací disk.
Systém Epsylon

Presná distribúcia hnojiva

Patent systému Epsilon umožňuje viacnásobné pokrytie, ktoré zaručuje optimálnu distribúciu hnojiva. 4 vrstvy hnojiva na rozmetávací disk zaručujú dôsledné dvojprúdové smerovanie produktu, akonáhle sa dostane k lopatkám. Udržuje rovnomernú distribúciu po celú dobu odstredivého zrýchlenia bez ohľadu na rýchlosť prúdenia/ha.
7 rokov záruka na farbu

Kvalita a dlhá životnosť

Pod farbou sa skrýva antikorózna technológia. Každý stroj je vyrobený s maximálnou starostlivosťou v súlade s celosvetovými normami (CETIM, EN ISO 9227). Odolnosť proti korózii je 800 hodín pre 100% dielov.
1.    Oceľ je ošetrená konverzným povlakom, ktorý zastavuje postup korózie a umožňuje kataforéze priľnúť.
2.   Kataforéza je vrstva nanášajúca sa elektrodepozíciou. Posilňuje antikoróznu úpravu
3.    Antikorózna úprava posilňujúca priľnavosť finálnej vrstvy.
4.    Lak je finálnou vrstvou (farba, lesk) a prvou vonkajšou ochrannou vrstvou proti agresivite.
Vážiaci systém

Automatické meranie prietoku

S rozmetadlami minerálnych hnojív radu X a X ECONOV ušetríte 5 – 10 % hnojív. Úspora je daná predovšetkým kontinuálnym a automatickým meraním prietoku hnojiva a kontrolou pomocou vážiaceho systému SKY. Vážiaci dynamický systém hmotnosti hnojiva v násypke so senzorom náklonu stroja zaručuje vysokú presnosť merania na svahoch aj pri náklone. Cieľová presnosť na kilogramy s automatickým nastavením aplikačnej dávky sa ovláda priamo z kabíny.
3D mapovanie

Aktuálny rozmetací vzorec

Výsledkom 30-ročnej spolupráce spoločnosti SKY Agriculture s výskumným inštitútom CEMAGREF je 3D pohľad na aktuálny rozmetávací vzorec, ktorého meria všetky kľúčové parametre pre optimálnu aplikáciu hnojiva.
TRIBORD 3D

Hraničné rozmetanie

Štandardná výbava zahŕňa hraničné rozmetanie na pravej strane stroja, ktoré je elektricky ovládané cez ISOBUS. Zmena dopadu hnojiva je sprostredkovaná zmenou polohy výpadového bodu na rozmetávací disk. Nie je tu žiadny mechanický deflektor, ktorý by poškodzoval hnojivo. Voľba typu hraničného rozmetávania sa vykonáva z kabíny traktora, na výber je z 3 stratégií. Ľavá strana hraničného rozmetávania je voliteľná výbava.
SARA a Fertitest

Aplikácie, ktoré pomôžu so všetkým

K svojmu rozmetadlu získate aplikáciu v slovenskom jazyku zadarmo na stiahnutie na svoj mobil, tablet alebo počítač. Aplikácia je dostupná pre Android a iOS a pomôže vám s nastavením vášho rozmetadla. Viac ako 2 000 používateľov už používa svoju aplikáciu. Prispôsobte si svoje stroje, ukladajte konfigurácie, nastavujte konkrétne hnojivá a šetrite čas! Aplikačné dávky a pracovné šírky sú neustále aktualizované. Súčasťou aplikácie je stručná príručka, plnohodnotný návod, katalóg náhradných dielov a ďalšie.

Prečo SKY Agriculture?

Vlastná farma La Conillais

SKY Agriculture si uvedomuje, že poľnohospodárstvo nie je iba o strojoch a železe. Všetky technológie vyvíja s ohľadom na potreby poľnohospodárov a aktuálne výzvy vedúce k udržateľnému poľnohospodárstvu. Z tohto dôvodu venuje veľký dôraz svojmu tímu agronómov a agronómok, ktorí kombinujú stroje s optimálnou agronómiou, ktorá je kľúčová pre úspešné hospodárenie. Prevádzkuje vlastnú farmu zaoberajúcu sa testovaním nových technológií a patentov, a od roku 2003 predovšetkým regeneratívnym poľnohospodárstvom, ktorého základným princípom je návrat k prírode a prirodzeným biologickým a ekologickým procesom. Výsledkom je viditeľne lepšie zadržiavanie vody v pôde, viazanie živín alebo potlačovanie burín a chorôb rastlín. Od roku 2017 prevádzkujú regeneratívne poľnohospodárstvo v ekologickej forme.

Precízne poľnohospodárstvo

Smart rozmetadlá SKY sú vybavené radom prvkov precízneho poľnohospodárstva ako je prevodník ISOBUS ISOLINK alebo spomínaný vážiaci dynamický systém hmotnosti hnojiva v násypke so senzorom náklonu stroja. Veľkým benefitom je variabilná aplikácia s nastavovaním rozdielnej dávky pre ľavú a pravú stranu pre zaručenie optimálnej a rovnomernej dávky alebo systém Econov pre sekčnú kontrolu (12 sekcií) so zmenou výpadového bodu hnojiva a kruhovým mapovaním dopadu hnojiva podľa skutočnosti. Automatická kalibrácia stroja a pamäť rozmetadla pre až 27 produktov je samozrejmosťou. S nastavením stroja podľa typu hnojiva pomôže jednoduchá aplikácia priamo v mobilnom telefóne. V prípade potreby môže byť rozmetadlo vybavené vlastným GPS prijímačom a monitorom Quartz 800.

Váš osobný poradca pre agrotechnológie

Úspešný poľnohospodár by mal byť v kontexte aktuálnych zmien a výziev skúseným agronómom a ekonómom, mal by poznať najnovšiu legislatívu a dotačnú politiku, rozumieť pôdnej štruktúre a reagovať na výkyvy počasia. Cieľom AGRI CS, ktorá ťaží z viac ako 15 rokov skúseností s pôdou a technológiami, je podporovať poľnohospodárov v ich podnikaní a víziách. Byť ich pravou rukou v oblasti nielen agrotechnológií, aby sa mohli plne venovať svojej činnosti a zároveň využívali potenciál modernej doby. Preto sa neváhajte na nás obrátiť, ak potrebujete poradiť v oblasti agrotechnológií, výberu správnej techniky, legislatívnych opatrení či precízneho poľnohospodárstva. Organizujeme aj odborné semináre, školenia a máme rozsiahly DEMO program.

SKY Agriculture - Sulky, Sky a Prolog

Značka SKY Agiculture nie je žiadnym nováčikom. Na trhu poľnohospodárskej techniky a agrotechnológií pôsobí už od roku 1936. Francúzska spoločnosť Burel Group spojila tri historické značky - Sulky, Sky a Prolog pod jednu hlavičku SKY Agriculture. Ide o významný krok vedúci k obrovskej dynamike inovácií, ktoré budú slúžiť poľnohospodárom po celej Európe. Pre slovenských poľnohospodárov je najznámejšia značka Sulky, ktorá má v Slovenskej republike už takmer 30-ročnú tradíciu. SKY Agriculture prichádza aj s novým šedobielym lakovaním, ktoré sa hodí za každý traktor.

Technická špecifikácia

Názov / Parameter
Šírka (m)
Hmotnosť (kg)
Užitečná hmotnost (kg)
Objem zásobníka (l)
Plnící výška (cm)
Šířka zásobníku (cm)
Pracovný záber (m)
Šírka (m) 2,70
Hmotnosť (kg) 540 - 585
Užitečná hmotnost (kg) 3000
Objem zásobníka (l) 1900 - 3200
Plnící výška (cm) 123 - 152
Šířka zásobníku (cm) 231 - 281
Pracovný záber (m) 12 - 44
Šírka (m) 2,98
Hmotnosť (kg) 670 - 730
Užitečná hmotnost (kg) 4000
Objem zásobníka (l) 2400 - 4200
Plnící výška (cm) 126 - 162
Šířka zásobníku (cm) 281
Pracovný záber (m) 24 - 50
marketing@agrics.cz

Nechajte nám váš kontakt, ozveme sa vám.


Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.