500. traktor STEYR v Českej republike

Jubilejný 500. traktor STEYR je v ČR a putuje na rodinú farmu Nejdrových. Legendárneho šesťvalca sme slávnostne odovzdali v Kámeni pri Pelhřimove.
Na prelome mája a júna sa nám podarilo dodať 500. červenobieleho koňa zo stajne STEYR do Českej republiky od roku 2013! Jubilejný traktor sme sa rozhodli odhaliť pri príležitosti tradičnej akcie Case Deň v Kámeni pri Pelhřimove na rakúskej farme STEYR. Pokiaľ ste na akcii boli, určite ste ho nemohli prehliadnuť. Pán Václav Nejdr z rodinnej farmy, ktorý je majiteľom 500. traktora, sa nám totiž pri našej minulej návšteve zveril, že už od mala nechcel to, čo majú všetci a baví ho sa odlíšiť. Tak sme sa rozhodli mu traktor vyzdobiť, aby všetci vedeli, že je práve 500. STEYR pre neho. Pán Nejder bol veľmi prekvapený. Na akciu prišiel s celou rodinkou.
„Cítim sa hrdo. Traktor STEYR Profi 6150 CVT je konečne ten, ktorý spĺňa všetky moje požiadavky. Vďaka jeho  univerzálnosti ho na farme môžeme využiť do väčšiny prác. Jeho silný 6-valcový motor si vie poradiť s ťažšími prácami. Trochu som sa obával, že taký veľký traktor je zbytočný napr. do obracania sena alebo ovíjačky balíka. Ale jeho plynulá prevodovka dokáže výkon optimalizovať tak, že jazda s ním je viac ako komfortná. Profi sme zaobstarali miesto modelu Expert CVT, ktorý bol tiež veľký pomocník ale 6valec je jednoducho 6valec :) Ďakujem za milé prekvapenie."
Václav Nejdr, Farma Nejdrovi

Karta vyšla na legendárneho Profíka s plynulým prevodovým ústrojenstvom

500. traktorom je model STEYR 6150 Profi CVT s maximálnym výkonom 175 koní. Poháňa ho 6-valcový motor s medzichladičom s objemom 6 728 cm3 a je vybavený prevodovým ústrojenstvom CVT s plynulou zmenou prevodového pomeru so systémom S-TRONIC. Profi disponuje aktívne odpruženou prednou HD nápravou kat. 3,5, 100% prednou a zadnou uzávierkou s elektrohydraulickým spúšťaním a reaktívnym riadením. Hydraulický systém poskytuje výkon 133 l/min a zadnú TBZ kapacitu 7 767 kg. Čo sa týka kabíny, tá zaručuje hlučnosť iba 71 dB (A).
O komfort sa stará vzduchom odpružená kabína a sedadlo Grammer DualMotion, odkláňaním hlavovej opierky a nízkofrekvenčným odpružením, pasívnou ventiláciou a vyhrievaním. Nastaviteľná lakťová opierka Multicontroller slúži na pohodlné ovládanie funkcií traktora a kožou potiahnutý volant doladí celý interiér stroja. Ak ste fanúšikmi kvalitnej hudby, tak oceníte STEYR SOUND SYSTEM s Bluetooth a s výkonnými reproduktormi a SUBWOFEROM. Traktor je vybavený aj Aconnect telematikou na monitorovanie prevádzky vozidla, vrátane zdieľania prevádzkových a diagnostických dát. Pán Nejdr si objednal traktor vrátane čelného nakladača STOLL FZ 41-33.

Za každým originálny

Pán Václav Nejdr sa rád odlišuje a neuspokojí sa s tým, čo majú všetci. Preto má doma aj limitovanú edíciu STEYR Exklusiv so špeciálnou metalízou. Jedná sa o STEYR 6175 CVT s luxusnou odpruženou komfortnou kabínou s automatickou klimatizáciou, výkonným STEYR SOUND SYSTEM so 4 reproduktormi a subwooferom, kvalitným koženým volantom a tkaným kobercom. Perfektné prostredie dopĺňa nízkofrekvenčné sedadlo DELUXE DUAL MOTION s vyhrievaním a pasívnym odvetrávaním pre maximálny komfort. Čerešničkou na torte je vlastné meno Véna na kapote, a predovšetkým špeciálna metalíza, ktorá mení odtiene červenej farby v závislosti od svetla a počasia.
Rodinná farma Nejdrových sa nachádza v malebnej dedinke Horní Hořice neďaleko Tábora. Hospodárenie rodiny Nejdrovy má dlhé korene, už prababička Václava Nejdra sa v roku 1901 narodila do sedliackej rodiny, ktorá začínala s poľnohospodárstvom na 18 ha polí a lúk. Od roku 1993 sa hospodárenia ujala mamička, pani Dana Nejdrová a spoločne so svojím synom Václavom Nejdrem a jeho manželkou v súčasnej dobe obrábajú celkom 120 ha, z čoho 70 ha vlastnia. Okrem rastlinnej výroby chovajú 60 dojných kráv plemena České červenostrakaté. Ďalej od plemena Belgické modrobiele 50 býkov na výkrm a ďalšie teľatá a jalovice. V súčte sa teda starajú o 140 až 150 kusov hovädzieho dobytka. Väčšiu časť príjmov rodinnej farmy tvorí produkcia mlieka, ale pán Nejdr poskytuje aj veľké množstvo služieb okolitým poľnohospodárom, ako je lisovanie okrúhlych balíkov, rozmetanie hnoja, alebo doprava poľnohospodárskych komodít