Nový STEYR 6340 Terrus CVT sa stáva vlajkovou loďou

STEYR 6340 Terrus CVT rozširuje najvyšší modelový rad. Nový model sa stáva najsilnejším koňom v stajni STEYR, ktorý bol kedy vyrobený.


V reakcii na dopyt poľnohospodárov a dodávateľov po vyššom výkone a produktivite pre zvýšenie efektivity v dobe rastúcich nákladov na vstupy predstavuje STEYR nový vlajkový model. Nový 6340 Terrus CVT stojí na čele prepracovaného radu troch modelov Terrus CVT a je teraz nielen najväčším traktorom v rade STEYR, ale aj najsilnejším traktorom STEYR, ktorý bol kedy vyrobený.

Nový 6340 Terrus CVT, vyrábaný rovnako ako ostatné modely Terrus CVT v rakúskom St. Valentine, používa nový systém číslovania zavedený novo aj v ostatných radoch STEYR, kedy posledné tri čísla popisujú vždy dostupný maximálny výkon traktora bez navýšenia, nie menovitý výkon ako tomu bolo predtým. Nový rad Terrus CVT teraz zahŕňa modely 6290 Terrus CVT, 6315 Terrus CVT a 6340 Terrus CVT. Všetky sú poháňané motorom FPT NEF 6,7 l, ktorý v novom modeli 6340 Terrus CVT poskytuje o 9% vyšší výkon v porovnaní s modelom 6300 Terrus CVT, ktorý predtým viedol tento rad. Pri modeli 6340 Terrus CVT je výkon 340 k dostupný bez navýšenia za všetkých okolností. Maximálny krútiaci moment je 1 398 Nm pri 1 400 ot/min. Napriek vyššiemu výkonu váži 6340 Terrus CVT 11 530 kg, celková prípustná hmotnosť potom činí 16 800 kg. Je vybavený novým vonkajším filtrom motora, ktorý pomáha znižovať dobu servisu. Maximálna zdvíhacia kapacita zadného závesu je 11 058 kg a výkon hydraulického systému je v štandarde 165 l/min, voliteľne 220 l/min.

648959_v2.jpg

Všetky modely STEYR Terrus CVT sú k dispozícii s paketmi výbavy Power alebo Exklusiv. Oba ponúkajú komplexnú špecifikáciu vrátane dotykového monitora Infomat 1200, pričom paket Excellence pridáva ďalšie prvky výbavy od Power Beyond po prémiové reproduktory. Štandardnú konfiguráciu ISOBUS triedy 3 je možné rozšíriť na systém Tractor Implement Management (TIM), najnovší komunikačný protokol medzi traktorom a náradím, ktorý umožňuje prenášať dáta do náradia a z neho a zvýšiť tak produktivitu práce.

Nové prevodové ústrojenstvo

Vylepšená prevodovka STEYR CVT v novom modeli 6340 Terrus CVT sa vyznačuje modernizáciou radu kľúčových prvkov, vrátane hydrostatickej jednotky, riadiaceho softvéru, hnacieho ústrojenstva, zadného diferenciálu a zadného vývodového hriadeľa. Tieto vylepšenia boli vykonané s cieľom zlepšiť výkonnosť, produktivitu a efektivitu bez toho, aby bola ohrozená ich životnosť a spoľahlivosť. Dopĺňa ich patentovaný brzdový systém STEYR S-Brake. Kedykoľvek vodič potrebuje znížiť rýchlosť, či už prostredníctvom multifunkčnej opierky s Multicontroller, alebo uvoľnením plynového pedála, tento systém odhadne potrebnú spomaľovaciu silu porovnaním cieľovej rýchlosti vozidla so skutočnou rýchlosťou a na základe merania vstupného krútiaceho momentu prevodovky a údajov riadiacej jednotky motora upraví použitú brzdnú silu.

5 rokov telematiky S-FLEET PLUS

Traktory STEYR Terrus CVT sú dodávané s päťročným predplatným telematiky S-FLEET PLUS, ktorá používateľom umožňuje prezerať, upravovať, spravovať, analyzovať a používať dáta precízneho poľnohospodárstva získané počas pracovných operácií. Majitelia môžu spravovať vozový park traktorov, sledovať polohu každého traktora, koordinovať logistiku, optimalizovať údržbu a umožniť tankovanie „just-in-time“, čím sa maximalizuje produktivita. Telematické funkcie systému taktiež poskytujú proaktívnu podporu pri poruchách, vzdialenú pomoc zákazníkom, upozornenia na údržbu a správy o histórii strojov.

Chránené technológiou S-TECH Protect

Štandardnou súčasťou nového modelu STEYR 6340 Terrus CVT a ostatných modelov radu je systém S-TECH Protect, ktorý združuje prémiové služby náhradných dielov a vzdialených servisných služieb STEYR pre zaistenie maximálnej prevádzkyschopnosti. Ide o komplexný balíček, ktorý dopĺňa trojročnú predĺženú záruku STEYR tým, že zvyšuje konektivitu, bezpečnosť a kontrolu nákladov, a je navrhnutý tak, aby eliminoval obavy zákazníkov z neočakávaných nákladov na opravy alebo odstávky. Okrem trojročnej oficiálnej predĺženej záruky výrobca S-TECH Protect minimalizuje náklady na vlastníctvo a komplexne chráni investície zákazníka.

Služby v reálnom čase: S-TECH Connect

Štandardnou súčasťou traktorov STEYR Terrus CVT je služba S-TECH Connect, ktorá poskytuje služby v reálnom čase, vzdialené diagnostické nástroje, nepretržitý servis Premium Service, profesionálnu ročnú prehliadku a bezplatné školenia majiteľov/operátorov, ktoré zákazníkom pomáhajú získať zo svojho traktora to najlepšie. Dodávajú sa tiež s trojročnou kontrolou výkonnosti STEYR (v závislosti od trhu), ktorá zaručuje pripravenosť pre nadchádzajúcu sezónu, maximálnu efektivitu a prevádzkyschopnosť. Technici vyškolení výrobcom STEYR vykonávajú tieto kontroly podľa pokynov výrobcu, ktoré sa týkajú všetkých kritických oblastí traktora.