Nový kôň v stajni. Privítajte STEYR Absolut CVT s výkonom až 300 koní.

V októbri STEYR predstavil na veľtrhu AGRARIA 2022 novinku, ktorá prichádza s novou kabínou a viac koňmi pod kapotou. Môžeme sa naň tešiť už v prvej polovici roka.
V dňoch 23. až 26. októbra sa vo Welse konal najväčší poľnohospodársky a lesnícky veľtrh v Rakúsku. STEYR veľmi domácky predstavil nový STEYR 6280 Absolut CVT. Tento model posilňuje nový produktový rad, ktorý bol predstavený v roku 2021. Ponúka maximálny výkon s boostom až 300 koní (maximálny výkon 280 koní bez boostu). Od vlajkovej lodi prevzal inovovanú priestrannú kabínu, ktorá je vybavená novými ovládacími prvkami a technológiami ako telematika S-Fleet a zdieľanie dát.
 
Modelový rad Absolut CVT ponúka hneď 5 modelov s výkonom od 185 do 280 koní. Hlavnými plusmi sú inovatívny predný trojbodový záves a úctyhodná nosnosť zadného trojbodového závesu až 10 463 kg. Vítanou výhodou sú dlhšie servisné intervaly – 750 hodín pre motor a 1 500 hodín pre prevodovku. Poľnohospodárov si určite získa aj moderným štýlovým dizajnom.

Inovovaná kabína

Novinka STEYR 6280 Absolut CVT dostal úplne novú kabínu, ktorá zaručuje najnižšiu hlučnosť na trhu, ktorá je len 66 dB(A). Nová kabína zároveň poskytuje o 11 % viac priestoru a celkový moderný dizajn zdôrazňuje prémiovú kvalitu traktora. Zväčšenie kabíny umožnilo pridanie úložného priestoru a zväčšenie chladiaceho boxu, ktorý je umiestnený pod sedadlom spolujazdca.
Kromě toho v kabině najdeme nový monitor Infomat 1200 a nový, ještě intuitivnější, displej na A sloupku. Ten nabízí lepší přehled o klíčových provozních údajích traktoru. Práce nemůže být již pohodlnější díky nové loketní opěrce s Multicontrollerem III, která nabízí až 11 konfigurovatelných tlačítek. Klimatizace má více výdechů pro lepší distribuci vzduchu a automatickou regulaci zón. Novinkou je dálkové odemykání/zamykání traktoru a i tlačítko pro nastartování/vypnutí motoru.

Pokročilý systém odpruženia

O komfortnú jazdu sa stará nový pokročilý systém odpruženia, ktorý synchronizuje odpruženie prednej nápravy, odpruženie kabíny a zadných závesov, aby sa minimalizoval prenos nárazov. Na prianie je možné traktor vybaviť aktívnym hydraulickým odpružením kabíny, ktoré si obsluha môže nastaviť podľa preferencií. Aktívne odpruženie izoluje vodiča od pohybu samotného traktora, a navyše v kombinácii s prednou inovovanou nápravou poskytuje vynikajúce jazdné vlastnosti. Pohodlné sedadlo je vybavené bočným odpružením, odvetrávaním a vyhrievaním.

Silnejší kôň v modelovom rade Absolut CVT

Pod kapotou novinky sa ukrýva inovatívny motor FPT NEF s objemom 6,7 l s výkonom až 300 koní pre maximálny výkon a produktivitu s patentovanou technológiou HI-eSCR2 plniaci emisnú normu EU Stage V. Maximálny výkon dosahuje po novom už pri krútiacom momente 1300 ot./min . Nové zosilnené nápravy a zadné pneumatiky s priemerom až 2,05 m zaisťujú skvelú trakciu a nižšie zhutnenie pôdy. Vyšší výkon a nová náprava umožňujú použitie väčších náradí. Maximálnu prevádzkovú hmotnosť pre premávku na ceste je možné na želanie zvýšiť na 14 500 kg.

Väčšia palivová nádrž a nová schránka náradia

Optimalizujte svoj čas na poli vďaka zväčšenej palivovej nádrži s objemom 460 l, ktorá je o 15 % väčšia ako u predchádzajúcej generácie. Aby sme vám prácu čo najviac uľahčili, integrovali sme aj nádržku na vodu na umývanie rúk a box na náradie s možnosťou výsuvu vedľa schodíkov do kabíny, ktorý umožňuje ľahký prístup a minimalizuje neporiadok v kabíne.

Nová úroveň konektivity

S telematikou S-Fleet a portálu MYSTEYR.com máte prístup ku všetkým údajom o svojom vozovom parku na jednom mieste: pozrite sa, kde sú vaše stroje, a ako si vedú, aby ste mohli vykonávať vzdialené úpravy. Novo môžete rýchlejšie, a predovšetkým vzdialene spolupracovať so svojim predajcom či servisným technikom. Ten môže rýchlo identifikovať problémy a navrhnúť zmeny na optimalizáciu vašej práce alebo aktualizovať softvér. Okrem toho je možné poskytovať podporu obsluey v kabíne vďaka priamemu pripojeniu k obrazovke Infomat 1200 odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Nový STEYR 6280 Absolut CVT je kompatibilný s ISO BUS III.