Nový Terrus CVT opäť víťazí vďaka svojmu osobitému designu

Porota iF Design Award ocenila dizajn a funkčnosť vlajkovej lode STEYR. Nová generácia Terrus CVT pridáva ďalšie víťazstvo k oceneniu za Design.
Porota iF Design Award ocenila dizajn a funkčnosť vlajkovej lode STEYR. Nová generácia Terrus CVT pridáva ďalšie víťazstvo k oceneniu Product Design v rámci Red Dot Design Awards a k oceneniu Excellent Product Design na German Design Awards.

Opäť sa ukazuje dôležitá úloha moderného a pokrokového designu pri vývoji produktívnych a efektívnych traktorov. Najnovšia generácia modelového radu STEYR Terrus CVT s výkonom 250 – 300 koní bola opäť ocenená za svoj osobitý dizajn, konkrétne cenou iF Design.

Ocenenie iF Design Awards, ktoré sa prvýkrát konalo v roku 1953, je uznávané ako jedno z najprestížnejších ocenení svojho druhu na svete. Nezávislá porota zložená z odborníkov z celého sveta sa schádza, aby určila víťaza na základe súboru objektívnych štandardov. Porota udeľuje tzv. pečať iF výrobkom, ktoré sú uznávané ako výrobky so skvelým dizajnom, ktorý je zároveň prínosom pre spotrebiteľov a zvyšuje úroveň v odbore designu.

Nové traktory Terrus CVT boli uvedené na trh v roku 2021 a nahradili modely prvej generácie uvedené na trh v roku 2015. S tromi modelmi od 250 do 300 koní s plynulým prevodovým ústrojenstvom CVT sa nový rad Terrus CVT vyznačuje dizajnom ovplyvneným "avantgardnou" filozofiou značkou STEYR, zameranou na nové a štýlové, ale praktické a premyslené koncepty. Modelový rad Terrus CVT bol významne prepracovaný, od kapoty motora až po interiér kabíny obsluhy, aby sa zvýšila účinnosť, komfort a produktivita. Výsledný design bol vyvinutý tak, aby spojil štýl s funkčnosťou a vznikol tak traktor, v ktorom má štýl svoj účel a prináša lepšiu produktivitu.

"Toto najnovšie ocenenie za dizajn novej generácie modelu STEYR Terrus CVT je veľkým uznaním tvrdej práce tímu CNH Industrial za vývoj a tvorbu strojov, ktoré spájajú štýl s kvalitou, schopnosťami, efektivitou a udržateľnosťou produktov. STEYR má jedinečnú identitu a ako európska značka traktorov koncernu CNH Industrial má povesť štýlu a kvality." hovorí David Wilkie, riaditeľ CNH Industrial Design Centre.

Víťazi boli ocenení v pondelok 16. mája 2022 na iF Design Award Night na najväčšej divadelnej scéne na svete vo Friedrichstadt-Palast v Berlíne.

STEYR-_6300_Terrus-CVT_Award-Winner.jpg