Prvých 75rokov značky STEYR

Osudový deň 29. september 1947 znamenal začiatok niečoho nového pre tisíce farmárov po celom svete.
Už uplynulo trištvrte storočia od 29. septembra 1947, od prvého legendárneho modelu STEYR 180 so zelenou farbou. Odviezol si ho farmár Leopold Haider zo Steinbachu v Hornom Rakúsku. Tento osudový deň zmenil jeho život a znamenal začiatok niečoho nového pre tisíce ďalších farmárov. Od roku 1947 je STEYR synonymom spoľahlivých, robustných a inovatívnych traktorov, ktoré sú známe svojou kvalitou a prémiovým pohodlím. Sme hrdí na históriu značky STEYR a vždy budeme pripravení pracovať s novými nápadmi, ktoré posunú vašu prácu ešte na vyššiu úroveň, rovnako ako doteraz počas prvých 75 rokov.
 
Od ikonického modelu STEYR 180, cez vôbec prvé traktory s plynulým prevodovým ústrojenstvom CVT, až po najnovší Hybrid Konzept, zaisťuje STEYR poľnohospodárom istú budúcnosť. Prémiové traktory STEYR majú po svojom boku teraz a aj na ďalších 75 rokov. Tvorte spoločne s nami budúcnosť značky STEYR.
Hromadná produkcia traktorov sa začala v roku 1947 v St. Valentine a odvtedy sa stal STEYR vodcom na rakúskom trhu. V Českej a Slovenskej republike si traktory STEYR tiež získali svoju jasnú pozíciu – prémiové traktory s maximálnou úrovňou komfortu, vysokou úrovňou inovácií a s obľúbeným plynulým prevodovým ústrojenstvom CVT. Každoročne tiež rastie počet traktorov na použitie v ďalších segmentoch, ako je komunálna sféra, lesníctvo či autoškoly. Moderný dizajn, spoľahlivé stroje, rozsiahla dílerská sieť a kvalitné zázemie je dokonalá kombinácia, ktorá jasne víťazí – preto sa STEYR môže s hrdosťou obzrieť za uplynulými 75 rokmi a s optimizmom začať písať ďalšiu kapitolu.

Prvých 75 rokov značky STEYR:

1947
Prvá stránka histórie sa začala písať 29. septembra 1947, keď si farmár Leopold Haider prevzal úplne prvý traktor STEYR 180.
1949
Legendárny rad STEYR 80 bol predstavený verejnosti. Významným spôsobom prispela k rozvoju značky na rakúskom trhu.
1960
Uvedenie mnohých priekopníckych nápadov: nové vznetové motory, reverzná prevodovka s PTO, PTO s 540 a 1000 ot/min, planétový pohon zadnej nápravy.
1964
Bol predstavený prvý traktor s pohonom všetkých kolies na použitie pri poľných prácach na rakúskych horských svahoch.
1972
V Hannoveri STEYR bol prvýkrát prezentovaný prvý prototyp STEYR 760 s Powershiftom.
1978
STEYR kládol veľký dôraz na komfort obsluhy a usporiadanie kabíny. Preto začal kabíny traktorov vybavovať kúrením a klimatizáciou.
1982
Uvedenie modelového radu 8055 na trh. Významným míľnikom bol prvý traktor s funkciou brzdenia Opti-Stop.
1986
Väčšie modely sú vybavené reguláciou zdvíhacieho ústrojenstva EHR a informačným systémom Infomat znižujúcim spotrebu paliva až o 20 %.
1993
Predstavenie elektronicky riadeného predného trojbodového závesu, ktorý mal spodné ramená uchytené na prednej náprave. To umožnilo znížiť celkové ťažisko.
1999
Významný míľnik, kedy značka STEYR prišla so svojou CVT technológiou. Plynulá prevodovka s deleným tokom pre dokonalú účinnosť a úsporu paliva.
2005
Zišiel z linky 500 000. traktor STEYR - model STEYR 9100 M.
2009
Predstavenie nového radu Profi Classic a CVT, do ktorého bola integrovaná nová lakťová opierka Multicontroller a dvojspojková technológia.
2013
STEYR uvádza na trh novinku Profi CVT s plynulou prevodovkou, dvojspojkovou technológiou a funkciou S-Tronic na riadenie pomeru prevodového ústrojenstva a motora.
2019
Predstavenie modelu STEYR Konzept. Jadrom štúdie je modulárny hybridný elektrický pohon.
2021
Svetu bola predstavená druhá generácia vlajkovej lode STEYR Terrus CVT. Modernejší design, nové technológie a prepracovaná kabína.
2022
STEYR oslavuje výročie 75 rokov a predstavuje koncept hybridného traktora. Úspešný príbeh značky STEYR rozhodne nie je na konci.

Aké hodnoty nám STEYR za prvých 75 rokov priniesol?

Prémiový komfort

Radosť sa odlíšiť, tak znie slogan značky STEYR. Hneď ako si sadnete, tak pochopíte. Traktory STEYR uchvátili svojou bohatou výbavou tisíce užívateľov po celom svete. Vďaka koženému volantu pretkanému červenou niťou, machovému koberčeku, nízkofrekvekvečným sedadlám, novému vzduchovému odpruženiu kabíny, STEYR Sound Systemu a silnému LED osvetleniu si teraz môžete vychutnať jedinečný zážitok z práce a užiť si každý deň na maximum. Charakteristický červenobiely design zdobia traktory STEYR už od roku 1967.

Zákazníci vždy na prvom mieste

Traktory sú s príchodom nových technológií, ako je Opti-Stop, plynulé prevodové ústrojenstvo CVT, Ecotronic alebo S-Brake, neustále zdokonaľované po technickej stránke. Hneď od začiatku si však boli v STEYRe istí, že kľúčoví ste práve vy – používatelia traktorov STEYR. Cieľom je teda poskytovať komplexnú ponuku najnovších technológií pri súčasnom zachovaní intuitívneho, logického a jednoduchého ovládania tak, aby traktory boli stále užívateľsky prívetivé. Príkladom môže byť ergonomická lakťová opierka s Multicontrollerom. Značka STEYR sa vždy stotožňovala s individuálnymi potrebami svojich zákazníkov, snažila sa vytvoriť dôverný vzťah a stať sa tak spoľahlivým partnerom v každom ohľade.

Jedinečné riešenia a výbavy

Steyr bol a vždy bude odlišný. Okrem prémiových traktorov do poľnohospodárstva je schopný plne uspokojiť aj dopyt po strojoch v špeciálnej úprave pre prácu v lese, kedy ponúkajú lesnícke nadstavby priamo z výroby s radom inovatívnych a bezpečnostných prvkov. Ďalej tiež charakteristické oranžovobielo sfarbené traktory do komunálnej sféry vrátane otočného riadenia alebo traktory na výučbu a výcvik nových vodičov. Zároveň myslíme na všetkých a nebojíme sa netradičných požiadaviek. Príkladom je špeciálna prestavba traktora s umiestnením lakťovej opierky Multicontroller na ľavej strane sedačky, ktorú sme pre nášho zákazníka úpravili z dôvodu nešťastnej náhody, keď prišiel o pravú ruku. STEYR je partner, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť.