STEYR HYBRID KONZEPT

Steyr vyvíja hybridný traktor, ktorý nadväzuje na STEYR Konzept. Postúpil do užšieho výberu DLG v kategórii Agrifuture Concept. Kľúčové vlastnosti by se mali premietnuť do budúcej produkcie traktorov.
Steyr vyvíja hybridný traktor. Štúdia nadväzuje na vývoj pôvodného modelu STEYR Konzept predstaveného na Agritechnike 2019. Nový koncept hybridného traktora postúpil do užšieho výberu DLG v kategórii Agrifuture Concept. Kľúčové vlastnosti by sa mali premietnuť do budúcej produkcie traktorov.
STEYR je pripravený odhaliť ďalší veľký krok vo vývoji traktora Konzept po tom, čo bol hybridný Konzept zaradený do užšieho výberu DLG v rámci ocenenia Agrifuture Concept. Z užšieho výberu bude v druhom kole vybraných celkom päť konceptov. Vyberať a hodnotiť bude odborná porota zložená z nezávislých medzinárodných odborníkov menovaných DLG. Slávnostné odovzdávanie cien sa bude konať 15. februára 2022 v digitálnej podobe.

Nové ocenenie je prevzaté po vzore organizátora veľtrhu Agritechnica. Ocenenie Agrifuture Concept sa zameriava na stroje, ktoré ponúkajú prísľub významného technického pokroku v nadchádzajúcom desaťročí spolu s reálnou možnosťou implementácie. STEYR Hybrid Konzept zostáva koncepčnou štúdiou, ktorá sama o sebe nevstúpi do výroby. Zahŕňa však vývoj nad rámec pôvodného modelu Konzept, ktorý si v budúcnosti môže nájsť cestu k výrobe sériových traktorov.

„Sme naozaj potešení, že vývoj STEYR Hybrid Konzept sa dostal do užšieho výberu pre toto nové ocenenie. Hoci táto štúdia nie je určená na výrobu ako celok, kombinuje rad technických vylepšení, ktoré sa môžu objaviť u budúcich traktorov STEYR. A zdôrazňuje, ako sa neustále snažíme využiť najnovšie technológie, aby boli naše stroje pre zákazníka produktívnejšie“, hovorí Peter Friis, obchodný riaditeľ pre STEYR v Európe.
Viac informácií a tlačová správa