STEYR Plus ako nástupca radu Kompakt

Legendárne meno zdobí nový rad modelov STEYR. Päť traktorov s výkonom od 80 do 120 k s novým výrazným dizajnom, väčším hydraulickým výkonom a komfortom vďaka odpruženiu celej kabíny.
Legendárne meno zdobí nový rad modelov STEYR. Päť traktorov s výkonom od 80 do 120 k s novým výrazným dizajnom, väčším hydraulickým výkonom, komfortom vďaka odpruženiu celej kabíny. Nová konštrukcia predného závesu umiestneného na prednej náprave sa hodí do kopcovitých terénov.

Legendárny názov Plus sa vracia do ponuky traktorov STEYR, kde sa objavuje nový päťčlenný rad modelov s výkonom 80-120 koní, ktorý by mal nahradiť rad Kompakt tejto značky. Vzhľadom na to, že segment malých traktorov predstavuje najväčší objem trhu v Európe, prináša nový STEYR Plus do tohto odvetvia najmodernejšie technológie v kompaktnom balení, ktoré sú jasne rozpoznateľné podľa nového výrazného dizajnu kapoty s integrovaným osvetlením.

steyr_plus_ok2-2000-kopie.png

Nové traktory sú poháňané 3,6-litrovými štvorvalcovými motormi FPT F5 s preplňovaním turbodúchadlom, medzichladičom, vstrekovaním paliva Common Rail a kompaktnou emisnou technológiou FPT Hi-eSCR2, ktorá spĺňa emisné normy Stage V. Nové traktory dosahujú krútiaci moment až 5 a majú objem palivovej nádrže 128,8 l (AdBlue 9,6 litra). Prevodovka Steyr Plus ponúka 24x24 rýchlostí a dvojstupňový Powershift s elektrohydraulickým Powershuttle pre jednoduché manévrovanie vpred/vzad bez použitia spojky. Maximálna rýchlosť je 40 km/h a k dispozícii sú aj na prianie plazivej rýchlosti. Traktory radu Plus majú tiež výhodu v podobe funkcie brzda-spojka, ktorá umožňuje vypnutie pohonu a brzdenia jednou nohou napríklad na križovatke alebo pri práci s čelným nakladačom. Pre traktory radu Plus je k dispozícii kompletná ponuka nakladačov STEYR.


Rozšírenie kapacity  vo viac oblastiach

Výkonnosť ďalej umocňuje zvýšenie maximálneho výkonu hydraulického čerpadla o 25 % zo 64 l/min na 80 l/min a zvýšenie zdvíhacej kapacity zadného závesu o 13,5 % zo 4 400 kg na 5 000 kg, pričom vzadu je tiež možnosť nového typu automatického hydraulického závesu, tzv. agroháku s hydraulickým výsuvom, ktorý maximalizuje viditeľnosť. Celková prípustná hmotnosť bola navýšená zo 6 500 kg na 7 000 kg a nové traktory STEYR Plus sú k dispozícii s väčšími zadnými pneumatikami 420/85 R38, ktoré zaisťujú lepšiu trakciu a poskytujú svetlú výšku 480 mm. V závislosti od požiadaviek na predné náradie/nakladač máte na výber z dvoch náprav: buď štandardná náprava kat. 1.0 s vylepšeným riadením a závesom na prednej náprave, alebo nová voliteľná náprava kat. 1.5 HD, ktorá ponúka väčšiu šírku a nosnosť.

648974_v2.jpg

 

Modernizácia kabíny zvyšuje pohodlie vodiča

V prepracovanej kabíne traktorov STEYR Plus je nové ovládanie a digitálna prístrojová doska, ktorá prehľadne zobrazuje kľúčové prevádzkové údaje a zaisťuje ľahké sledovanie informácií. V kabíne je nové usporiadanie elektronickej architektúry, ktorá kombinuje presnosť s robustnosťou. Komfort garantuje mechanické odpruženie kabíny, ktoré dopĺňa odpruženie sedadla a zaisťuje, že obsluha je zbavená otrasov prenášaných na traktor pri jazde po nerovnom teréne a poľných cestách. Nový výfuk s profilom U pomáha zaistiť nerušený výhľad vpred na pracovnú plochu.
 

Aj zákazníci menších traktorov hľadajú precízne technológie

"Jedným z kľúčových bodov spätnej väzby od zákazníkov, ktorú sme získali pri plánovaní tohto nového radu, bolo, že precízne technológie sú v tejto výkonovej kategórii stále dôležitejšie ako v poľnohospodárstve, tak aj v komunálnych aplikáciách,“ hovorí Ross Macdonald, produktový manažér pre traktory STEYR. „V reakcii na to sme skonštruovali nový rad Plus s možnosťou dodania technológií vrátane telematiky S-Connect a automatického navádzania S-Tech s automatickým riadením. Výsledkom je, že aj tieto menšie traktory môžu využívať rovnaké technológie, ktoré sú k dispozícii pri väčších modeloch, pre plnú efektivitu práce na poli, minimalizáciu únavy obsluhy a poskytovanie presných údajov, ktoré pomáhajú pri prijímaní obchodných rozhodnutí."

Plná dostupnosť traktorov STEYR Plus na všetkých európskych trhoch začne v druhej polovici roku 2024.