STEYR predstavuje vojenské traktory

Špeciálne upravené modely vystavené v Nemecku vo Vojenskom inžinierskom centre výnimočnosti. Ďalšia špecialita STEYR.

Na nedávnej výstave v Military Engineering Center of Excellence v nemeckom Ingolstadte spoločnosť STEYR predviedla svoje odborné znalosti v oblasti výroby traktorov na mieru pre špecializované odvetvia. Spoločnosť predstavila dva jedinečné modely.

Industry day, otvorený pre všetkých odborníkov pracujúcich v oblasti vojenských technológií, poskytol vojenským expertom z rôznych krajín a členov NATO platformu na stretnutie s potenciálnymi dodávateľskými spoločnosťami a výmenu skúseností a poznatkov, ktoré povedú k zlepšeniu zručností, produktov a služieb v oblasti vojenských technológií. Oblasti, ktorými sa podujatie zaoberalo, zahŕňali bojovú techniku, ochranu síl, balistické obranné prekážky až po núdzové osvetlenie a záchranné a evakuačné zariadenia, ako sú vozidlá, nákladné vozidlá alebo zemné a banské zariadenia.

Na akcii, ktorá sa konala začiatkom decembra, spoločnosť STEYR vystavila dva modely z radu Terrus CVT, konkrétne model STEYR 6300 Terrus CVT s výkonom 313 koní a vlajkovú loď STEYR 6340 Terrus CVT, ktoré predviedli svoje multifunkčné schopnosti. Tá bude k dispozícii aj pri modeli 6340 a je vhodná pre zákazníkov v armáde, hasičstve a iných rizikových odvetviach, kde sa pri určitých úlohách môže vyžadovať výkon traktora a maximálna ochrana.

CabProt_Traktor_Diverses-red-kopie.jpg

Spoločnosť Achleitner už dodala stroje vybavené pancierovými kabínami rakúskej spolkovej armáde. Kabíny, testované podľa normy NATO STANAG 4569, boli klasifikované ako vyhovujúce stupňu ochrany 3. To znamená, že odolávajú kinetickej energii projektilu kalibru 7,62 × 51 mm, 155 mm vysokovýbušnému delostreleckému granátu z 60 metrov a výbušným protitankovým mínam s 8 kg výbušniny TNT.

"Naším cieľom bolo ukázať tejto špecifickej skupine zákazníkov multifunkčnosť a všestrannosť traktorov STEYR. Traktory STEYR si vybudovali reputáciu vďaka svojej všestrannosti v rôznych odvetviach vrátane poľnohospodárstva, komunálnych služieb a lesníctva. Prísne a náročné podmienky vojenských operácií však predstavujú pravdepodobne najnáročnejšie aplikácie. Naša nedávna výstava poskytla príležitosť prezentovať rozsiahle možnosti, ktoré môžeme poskytnúť v spolupráci s našimi partnerskými dodávateľmi. S potešením sme konštatovali, že reakcia vojenskej komunity bola veľmi priaznivá." vysvetlil Marco Otten, Steyr Europe Business Manager Specialized Business.

20231205_114521.jpg