Traktory STEYR Expert CVT s novými funkciami

Modelový rad Expert CVT prešiel inováciami a pre rok 2023 získava nové prepracované prevodové ústrojenstvo CVT, dotykový monitor S-Tech 700 Plus alebo štyri elektrohydraulické zadné okruhy.Modelový rad STEYR Expert CVT prešiel inováciami a pre rok 2023 získava nové prepracované prevodové ústrojenstvo CVT pre vyšší komfort obsluhy, dotykový monitor S-Tech 700 Plus, štyri elektrohydraulické zadné okruhy alebo napríklad nový kožený volant, ktorý bol predovšetkým pri veľkých traktoroch.

Traktory Expert CVT, ktoré sú k dispozícii v štyroch prevedeniach s maximálnym výkonom 110 až 140 koní a štyroch úrovniach výbavy, ponúkajú vďaka početným vylepšeniam ešte väčší komfort a efektivitu pre vodičov. Nové modely sú ľahko rozpoznateľné: biele kryty a závesy dverí a okien sú v súlade s aktuálnym prémiovým dizajnom značky STEYR, ktorý sa osvedčil aj vo vyšších modelových radách. Vonkajšie vylepšenia zahŕňajú aj prvky pre zvýšenie produktivity a bezpečnosti, ako sú nové LED pozičné svetlá pozostávajúce z pozičných/pojazdových svetiel s indikačnou funkciou. Traktory tiež dostali už nové označenie na kapote: namiesto modelov Expert 4100 CVT, 4110 CVT, 4120 CVT a 4130 CVT sú teraz k dispozícii modely Expert 4110 CVT, 4120 CVT a 4130 CVT a 4140 CVT. Pri starom označení vyjadrovali posledné tri číslice menovitý výkon v koňoch. Nové označujú maximálny výkon bez navýšenia. Motory a výkon zostávajú bez zmeny.
 

Nový ovládací terminál

Nový ovládací terminál S-Tech 700 Plus s dotykovou obrazovkou pre kabínu je jednou z najdôležitejších noviniek traktorov STEYR Expert CVT, ktorý má po novom 12-palcovú obrazovkou. Je teda o 35 % väčšia ako predchádzajúca generácia a ponúka výhody z hľadiska čitateľnosti a jednoduchého používania. Podobá sa tabletu a má ochranu proti odtlačkom prstov a odleskom, poskytuje optimálne vyššie grafické rozlíšenie za všetkých svetelných podmienok. Nový S-Tech 700 Plus uľahčuje správu väčšieho počtu úloh, urýchľuje obsluhu ISOBUS a zvyšuje tak produktivitu. Okrem toho je možné zobraziť obraz až zo štyroch kamier v okolo traktora a náradia, čo zvyšuje bezpečnosť a umožňuje presnejšie monitorovanie.

traktor-steyr-expert-cvt-2023-2.jpg


Držiak RAM a nová lišta

Vďaka novej lište pre monitory s integrovaným vedením káblov a dvoma zásuvkami USB je možné jednotlivé monitory pre náradie jednoducho nainštalovať presne tam, kde sú potrebné, pre optimálne sledovanie traktora a náradia. K dispozícii je novo v rámci voliteľnej výbavy držiak tabletu RAM pre chytré telefóny.


O 65 % väčšia stieracia plocha

Pre komfortnejší prístup do kabíny boli prepracované ľavé schodíky pre ľahšie nastupovanie a vystupovanie. Pri modeloch s vysokou strechou poskytuje nová konštrukcia stieračov čelného skla lepšiu viditeľnosť a stieranie. Nové stierače, ktoré sa už osvedčili pri verziách s panoramatickou strechou, ponúkajú uhol stierania až 225°, čo poskytuje o 65 % väčšiu stieraciu plochu ako predchádzajúca konštrukcia. Medzi funkcie typické pre osobné vozidlá patria automatické pohyby stieračov po použití systému ostrekovačov čelného skla. Medzi ďalšie nové vonkajšie bezpečnostné prvky kabíny patrí napr. nový otočný držiak majáka, ktorý už možno nájsť na traktoroch STEYR Profi. Je integrovaný do strechy a je sklopný, aby chránil LED maják pred poškodením.

steyr_4130_expert_0631_at_a7402905_2500_2500.jpg
 

Nový interiér a chladicí box

Interiér kabiny se vyznačuje vyšší kvalitou výbavy a optimalizovaným lícováním a povrchovou úpravou stropu a sloupků kabiny. Stejně jako všechny traktory Expert CVT s panoramatickou střechou, jsou nyní všechny verze a modely této řady vybaveny úložným prostorem s chladicím boxem. Do modelové řady Expert CVT se propsala prémiová výbava v podobě nového koženého volantu STEYR. Zpětné zrcátko je nyní integrováno do A-sloupku, což umožňuje nerušený výhled.
 

Optimalizace převodového ústrojí CVT

Nejnovější traktory STEYR Expert CVT jsou vybaveny převodovým ústrojím s plynulou změnou převodového poměru, které nyní může řidič v mnohem větší míře individuálně konfigurovat podle vlastních preferencí a pracovních operací. Jízdní vlastnosti převodového ústrojí CVT byla v mnoha ohledech vylepšena, včetně zrychlování a zpomalování, reakce na kyvadlovou jízdu, citlivosti plynového pedálu a ovládání tempomatu. Kromě toho byla vylepšena citlivost joysticku.

traktor-steyr-expert-cvt-2023-5.jpg
 

Inovácia pre kontrolu pripojeného zariadenia

Traktory STEYR Expert CVT s predným vývodovým hriadeľom sa teraz zapínajú pomocou novej mokrej spojky. Tá poskytuje vyšší výkon a spoľahlivosť a znižuje hladinu hluku. Okrem toho je možné teraz traktory Expert CVT konfigurovať až so štyrmi elektrohydraulickými rozvádzačmi zadných okruhov.

"Traktory s plynulou prevodovkou sú v tomto odvetví stále obľúbenejšie. Expert CVT ponúka potenciálnym zákazníkom vylepšenia, ktoré chcú od traktorov s CVT v tejto veľkosti už od 100 koní a spĺňa ich požiadavky na ďalšiu optimalizáciu, efektivitu, hospodárnosť a komfort obsluhy.“ hovorí Christel Diebolt, produktový marketingový manažér značky STEYR pre Európu.