Vďaka prenájmu kosíme s Axial Flow už túto sezónu

Spoločnosť AGREV s.r.o. bola založená v roku 2017. Hlavnou činnosťou rodinnej firmy je predovšetkým pestovanie obilnín a olejovín. Na poliach v blízkosti Veľkého Krtíša na výmere necelých 500 ha pestujú najmä pšenicu, jačmen, repku a špeciálne plodiny.

Pred mesiacom si prostredníctvom našej dílerskej spoločnosti Agrobon Zvolen spol. s r. o. zaobstarali kombajn Axial Flow 6150.  Využili ponuku na prenájom kombajnu a už túto sezónu profitujú z predností axiálneho výmlatu.
 

Prvé skúsenosti so značkou CASE IH

V roku 2017 kúpili traja bratia firmu spolu s technikou, ktorá však bola zastaralá a preto sa už čoskoro museli poobzerať po nových strojoch. Zohnali si traktor CASE IH z Bavorska, kde im ponúkli prenájom. Bol to zánovný stroj PUMA 185 CVX, na ktorom jazdil jeden zo súrodencov. So strojom mali dobré skúsenosti a preto sa aj pri obnove vozového parku spoľahli na techniku od značky CASE IH.

 

Prácu majú rozdelenú

Všetci traja bratia vyštudovali vysokú školu a pri práci si navzájom radia a dopĺňajú sa. Manažment firmy a agronomickú časť má na starosti najmladší z bratov Ing. Martin Hulec, zatiaľ čo jeho dvaja bratia jazdia na strojoch a realizujú poľné práce.

 
 

Prečo práve kombajn Axial Flow?

Pri návšteve firmy pána Huleca sme boli zvedaví najmä na to, prečo si zaobstarali práve kombajn Axial Flow. Pre tento typ kombajnu sa rozhodli okrem iného aj kvôli špeciálnym plodinám, ktoré pestujú. So starým kombajnom mali veľký odpad a preto sa aj na základe odporúčaní rozhodli pre axiálny kombajn.

„Riešili sme kombajn s nemeckou firmu od ktorej sme mali v minulosti prenajaté traktory, ale nakoniec sme sa nedohodli. Potom prišla ponuka od spoločnosť Agrobon Zvolen. Išlo o prenájom, takže cena bola super. Ku kombajnu máme 7,5 m lištu CASE IH." hovorí pán Hulec.

Oceňujeme najmä rozhadzovanie slamy, čo vidím ako silnú stránku kombajnu Axial Flow. Zrno je tiež pekné. Minulý týždeň sme kosili pšenicu a mali sme minimum poškodeného zrna. Uvidíme v jačmeni, keďže je náchylnejší na lámanie zrna. Kombajn chceme využiť aj na zber viky. Porast je poľahnutý, takže dúfame, že s novým kombajnom ho pozbierame čo najviac." Takto zhodnotil svoje skúsenosti konateľ firmy AGREV po dvoch týždňoch intenzívneho používania stroja.

Pri rozhodovaní o kúpe stroja zavážila aj blízkosť servisu. V minulosti riešili servis cez nemeckého dodávateľa. Vzdialenosť servisného strediska AGROBON Zvolen od Veľkého Krtíša je isto veľkou výhodou oproti zahraničiu.