ZDT, spol. s r.o. Nové Veselí oslavuje 30 rokov

Popredný český výrobca poľnohospodárskej a dopravnej techniky oslavuje guľatiny. Pozrime sa spoločne do histórie "českých zlatých ručičiek".
Dopravná technika je neoddeliteľnou súčasťou poľnohospodárskej prevádzky. Užívatelia riešia odolnosť strojov, objem, zložitosť obsluhy, ale aj cenu. Spoločnosť AGRI CS starostlivo vyberá dodávateľa techniky, aby bola schopná pokryť všetky požiadavky zákazníkov. Pod vlastnou značkou Agri Farming Solutions ponúka kompletný balíček dopravných strojov AGRI TRANSPORT od kľúčových výrobcov, ktorých poznávacím rysom je červené lakovanie. Do portfólia patrí aj osvedčená technika od českého výrobcu ZDT, spol. s r.o.

Prvých 30 rokov ZDT:

1993
Založenie firmy
1996
Prvý trojnápravový náves Golem
1998
Predstavenie výmenného systému Mega
2008
Prvé rozmetadlo hnoja RM
2011
Nové výrobné priestory a lakovňa v závode v Bystrici nad Perštejnom
2012
Ocenenie Zlatý klas pre nosič Megna výstave Země živitelka
2014
Prototyp prekladacieho voza NP30 GIGANT
2017
Nové logo a vizuálna identita firmy, predstavený nový rad návesov NS a prvý český výrobca poľnohospodárskej techniky s Európskym schválením 167/2013
2018
Nové výrobné priestory vrátane páliaceho centra v závode v Bystřici nad Pernštejnem
2018
Ocenenie Zlatý klas pre úplne nový náves NS23.1 na výstave Země živitelka
2018
Zahájená sériová výroba prekladacích vozov NP30 GIGANT
2019
Výroba veľkého počtu nadstavieb na nákladné automobily
2020
Úplne nový rad menších trojstranných návesov radu NS
2021
Nový typ výmennej plošinovej nadstavby pre nosiče MEGA
2022
Nový rad výrobkov LVN pre vyváženie drevín

UŽ 30 ROKOV S VAMI

ZDT, spol. s r.o. Nové Veselí je popredný český výrobca poľnohospodárskej a dopravnej techniky. Firma ako spoločnosť s ručením obmedzením bola založená 26.4.1993. Jej história však siaha až do obdobia strojných traktorových staníc. V roku 1948 bola založená STS Nové Veselí ako podnik špecializujúca sa na opravy poľnohospodárskej techniky. V 90. rokoch, kedy prebiehala privatizácia bývalých STS, odkúpili zakladatelia firmy podiely reštituentov a sprivatizovali časť bývalej STS potrebnú pre nové podnikanie. Nadviazala na skúsenosti pracovníkov z odboru výroby a opráv poľnohospodárskych strojov, výroby oceľových konštrukcií a začala s výrobou dopravnej techniky do poľnohospodárstva - malými trojstrannými návesmi a rozmetadlami na granulované hnojivá.
Historickým míľnikom bol prvý trojnápravový náves GOLEM z roku 1996, ktorý predstavoval zlom v prístupe k poľnohospodárskej doprave. Stavebným kameňom sa ukázal rad MEGA s výmenným systémom, ktorý sa s postupnými inováciami vyrába dodnes. Ikonický, a nielen českými poľnohospodármi odskúšaný rad nosičov výmenných nadstavieb oslavuje 25. výročie od uvedenia na trh.

NOVÉ VÝROBNÉ HALY A PÁLIACE CENTRUM

Za 30 rokov si firma vybudovala popredné postavenie medzi výrobcami dopravnej techniky a poľnohospodárskych strojov v Českej republike aj na Slovensku, v Dánsku, Veľkej Británii či Rakúsku. Zamestnáva cez 100 ľudí a vyrába stroje v dvoch prevádzkach, ktoré sú vybavené technológiami na delenie materiálu, ohraňovanie, zváranie a lakovanie. Výrobný závod v Bystrici nad Pernštejnom prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a boli vystavané tri nové výrobné haly. V halách sa tiež nachádza priestor na povrchovú úpravu a finálnu montáž. Klenotom podniku a zdrojom vysokej produktivity je laserové páliace centrum TRUMPF.

OSVEDČENÁ ČESKÁ TECHNIKA

Technika ZDT sa uplatňuje v obciach, na farmách, ale aj vo veľkých družstvách či stavebných firmách. Portfólio je rozsiahle a vyvíja sa k požiadavkám zákazníkov a k efektivite a hospodárnosti výroby. K tomu napomáha vlastná vývojová a konštrukčná kancelária. Medzi základné rady patria návesy, prívesy a nosiče s výmennými nadstavbami. V kategórii návesov NS je najviac predávaným výrobkom po dlhé roky trojstranne sklápaný náves NS4.3 (NS3) spolu s väčšou verziou NS7.3 (NS5), v posledných rokoch im konkuruje v počte predaných kusov dozadu sklápaný náves NS18.1 a návesy NS23.1/23.
Z kategórie nosičov výmenných nadstavieb je bezpochyby najpredávanejším nosičom variant MEGA21 (predtým MEGA20), z trojnápravových nosičov je to MEGA25. K nosičom sú dodávané nadstavby – najviac sklápané korby a rozmetadlá hnoja, ale tiež cisterny a veľkoobjemové nadstavby. Za 30 rokov pôsobenia firmy na trhu sa podarilo predať aj stovky prepravníkov zvierat či prepravníkov stavebných strojov.

Vďaka tomu, že firma disponuje vlastným konštrukčným oddelením, je schopná reagovať na individuálne potreby zákazníkov, špecifické úpravy či vývoj výrobku podľa priania zákazníka.