Ocenenie Red Dot Design Award pre novú generáciu STEYR Terrus CVT

Vlajková loď traktorov STEYR získava ďalšie medzinárodné ocenenia Excellent Product Design pre rok 2022 v rámci German Design Awards.
Vlajková loď STEYR Terrus CVT prešla významnou renováciou a v roku 2021 bola na trh uvedená jej nová generácia. Teraz získava ďalšie významné medzinárodné ocenenie za dizajn vďaka kľúčovým inováciám v oblasti komfortu, efektivity a produktivity. Porota udelila novej generácii Terrus CVT ocenenie v kategórii Product Design v rámci súťaže Red Dot Design Award 2022.

Porota zložená z členov z rôznych krajín hodnotila v tomto roku rekordný počet produktov v niekoľkodňovom procese. Prihlášky z celého sveta boli preskúmané a hodnotené na základe kvality dizajnu a stupňa inovácie. Ako víťaz v kategórii Product Design sa STEYR Terrus CVT objaví v ďalšom vydaní ročenky Red Dot Design Yearbook. Zároveň bude predstavený aj na webe www.red-dot.org. Ocenenie bude odovzdané na slávnostnom ceremoniáli v nemeckom meste Essen dňa 20. júna.
 

Nová generácia

Druhá generácia traktorov Terrus CVT bola uvedená na trh v minulom roku a nahradila pôvodný rad predstavený v roku 2015. Konštrukcia nového radu Terrus CVT, ktorá ponúka tri modely od 250 do 300 koní s plynulým prevodovým ústrojenstvom CVT, je ovplyvnená „avantgardnou značkou . Pôvodná generácia bola výrazným spôsobom osviežená ako zvonku, tak aj v kabíne. Výsledkom je jedinečný dizajn a vysoká praktickosť. David Wilkie, riaditeľ dizajnového centra materskej spoločnosti CNH Industrial a vedúci tímu, ktorý stojí za dizajnom novej generácie modelového radu Terrus CVT, hovorí, že bolo zámerom vytvoriť na prvý pohľad odvážny a prelomový vzhľad, ale s dôrazom na praktickosť.

STEYR_Terrus-CVT.jpg


„STEYR je známy premysleným dizajnom a našim cieľom bolo preniesť štýl a podobu nad rámec vzhľadu. Dôkazom toho je celá kabína, kde sme pre vodiča vytvorili nové ergonomické prostredie s oveľa väčším komfortom, priestorom a kvalitou. Úplne nová lakťová opierka Multicontroller III je ukážkovým príkladom prepracovaného dizajnu aj ovládania. Je možné ju plne prispôsobiť preferenciám obsluhy a aktuálnym operáciám, čo robí ovládanie ešte intuitívnejšie, príjemnejšie, a predovšetkým aj produktívnejšie.

„Ale výzvy v oblasti designu, ktoré sme si sami stanovili, začínajú ešte predtým, než sa vodič skutočne usadí do kabíny. Snažili sme sa vytvoriť priestranný a príjemný vstupný priestor so schodíkmi. Do samotnej kabíny sme integrovali pohodlné sedadlo spolujazdca, ktoré zároveň slúži ako mobilný kancelársky stôl. A keď sa vodič usadí, chceli sme, aby mal ľahký prístup k radu užitočných integrovaných úložných priestorov, vrátane chladiaceho boxu. Tieto malé, ale praktické detaily boli vytvorené ako súčasť celkového interiéru.“

„Kľúčovou súčasťou návrhu boli aj systémy, ktoré spravujú dáta o traktore a náradí. Dáta je možné zaznamenávať okamžite a automaticky a sú prístupné na počítači prostredníctvom webového portálu MySTEYR.com alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie S-Fleet na chytrom zariadení. Je tiež možné vidieť polohu strojov a sledovať jednotlivé ukazovatele výkonu. Obojsmerný prenos dát znamená, že dáta a pokyny, ako je mapovanie pozemkov, je možné do traktora tiež odosielať z chytrého zariadenia alebo počítača.“

„Dizajnérsky tím stojaci za novou generáciou STEYR Terrus CVT je potešený uznaním Red Dot za náš záväzok prepojiť štýl a dizajn s kvalitou, úžitkovými vlastnosťami, účinnosťou a udržateľnosťou. STEYR, ktorý má povesť jedinečného designu zodpovedajúcemu kvalite, by mal byť držiteľom takého ocenenia.“