Osvedčené riešenie pre dopravu od českých výrobcov

Legendárne výmenné systémy AGRIMEGA od ZDT sú jedny z najpredávanejších veľkoobjemových návesov s U-vaňou.
Dopravná technika je neoddeliteľnou súčasťou prevádzky veľkých podnikov i súkromných farmárov. Užívatelia v prvom rade riešia odolnosť strojov, objem, zložitosť obsluhy, ale aj cenu. Rozhodujúcim faktorom je však v dnešnej dobe dostupnosť. Spoločnosť AGRI CS starostlivo vyberá dodávateľa dopravnej techniky, aby bola schopná pokryť všetky požiadavky a činnosti súkromných poľnohospodárov, veľkých fariem, ale aj podnikov poskytujúcich služby.

Pod vlastnou značkou Agri Farming Solutions ponúka kompletný balíček strojov AGRI TRANSPORT od kľúčových výrobcov ako je ZDT, spol. s r.o., Molčík kipper, a.s. alebo Iveco. Základným poznávacím rysom je červené lakovanie. V portfóliu spoločnosti nájdeme návesy, výmenné systémy, prívesy, nosiče kontajnerov, prepravníky na zvieratá a balíky, cisterny, rozmetadlá a ďalšie.
 

Legendárne výmenné systémy AGRIMEGA od ZDT

Pokiaľ hľadáte spoľahlivé podvozky, ktoré vám prinesú úsporu nákladov a vyššiu produktivitu, tak ste tu správne. Ťažko by sme hľadali niekoho, kto nepozná odskúšané návesy AGRIMEGA od českého výrobcu ZDT. Predstavujú ideálne viacúčelové riešenie pre dopravu. Ich kľúčom k úspechu je kvalita a predovšetkým multifunkčnosť. Vyrábajú sa v prevedení 2 či 3-nápravových podvozkov, ktoré sú vybavené tzv. rýchlym výmenným systémom. V praxi teda stačí zaobstarať podvozok a podľa potreby nadstavby – vaňovú korbu s objemom od 13,5 m3 s hydraulickým vyklápaním zadného čela, korbu dvojstrannú, ďalej potom korbu trojstrannú s objemom až 40 m3 a veľkoobjemovú nadstavbu GIGA 45 s podlahovým dopravníkom a horizontálnu. Vyššiu efektivitu je možné docieliť zinkovanými nástavkami pre navýšenie objemu, ktoré sa hodia pri doprave siláže a senáže. Návesy sú samy o sebe charakteristické svojou robustnou konštrukciou, stabilným podvozkom a vysokou prepravnou rýchlosťou vďaka odpruženému oju do spodného závesu, ktorú je možné podľa traktora jednoducho výškovo upraviť. Mimo korby je možné podvozok osadiť cisternou s objemom až 22 m3, rozmetadlom hnoja alebo lesníckou vyvážacou nadstavbou. To majiteľovi prináša úsporu v podobe nižších obstarávacích nákladov, ale aj nákladov na servis a poistenie pri požiadavke na viac aplikácií na poli, rýchlu prepravu pri žatve alebo hnojové hospodárstvo. Zaiste uvítate prekvapivo rýchlu výmenu, jednoduchú údržbu a obsluhu.

DSC_0629.jpg


Jeden z nejpredávanejších veľkoobjemových návesov s U-vaňou

Výkonný dvojnápravový náves TDK od českého výrobcu Molčík s trojstranným sklápačom a kombinovaným otváraním nadstavby predstavuje ideálny stroj na žatvu. Charakteristickým rysom návesov TDK je maximálny objem a efektivita vďaka kvalitnému prevedeniu U-vane. Tento typ vane je vhodný na prepravu všetkých poľnohospodárskych komodít a zabraňuje usadzovaniu materiálu. Zároveň umožňuje rýchlejšiu vykládku. Návesy sú navyše vybavené automatickým záťažovým regulátorom. Ten je určený na reguláciu brzdnej sily a automaticky upravuje pomer podľa aktuálneho zaťaženia stroja. V štandarde nájdeme mechanickú odstavnú nohu a hydraulické zadné čelo. Náves je možné vybaviť natáčacou zadnou nápravou, odpruženým ojom s hydraulickou nohou, obslužnou plošinou, plachtou či nadstavkami. Pri použití oteruvzdorného materiálu Hardox nájde svoje uplatnenie aj v stavebníctve.

zavesna-technika-mulcovace-11(1).jpg