Neustále sa posúvame dopredu - inovované rozmetadlá Pichon MK

Predstavujeme inovované rozmetadlá Pichon MK, ktoré budú dostupné pre slovenský trh prostredníctvom predajnej siete AGRI CS Slovakia už v polovici roku 2023.
Francúzska spoločnosť Pichon pôsobí viac ako 50 rokov v oblasti vývoja a výroby strojov na aplikáciu statkových hnojív. Neustále pracuje na rade vylepšení, aby zákazníkom poskytovala efektívnejšie riešenie. Teraz prichádza s inovovanými rozmetadlami radu MK, ktoré budú dostupné pre český trh už v polovici roku 2023.

Technika Pichon je medzi českými a slovenskými farmármi vyhľadávaná predovšetkým kvôli svojej dlhej životnosti, ktorá je daná robustnosťou stroja a kompletným žiarovým zinkovaním. Rozmetadlá organických hnojív predstavujú dokonalú kombináciu univerzálnosti a robustnosti, ktorá garantuje kvalitnú a rovnomernú aplikáciu a vysoké výkony. Na českých poliach rozmetá už na 200 ks rozmetadiel a najobľúbenejším modelom sa stal M1350 s objemom 13 m3.

atypix-shooting-mk30-mk35-42-web.jpg

Nový modelový rad rozmetadiel MK

Pevná organická hmota všetkého druhu (hnoj, komposty, suchý aj mokrý trus, zelené hnojenie atď.) pri správnom rozmetávaní a použití dokonale uspokojí potreby rastlín z hľadiska dusíka, fosforu a draslíka v správny čas. Inovované rozmetadlá MK sú navrhnuté tak, aby vyhovovali výzvam rozmetávania hutných, ale aj ľahkých materiálov. Plne pozinkované rozmetadlá ponúkajú ložný objem od 10 do 24 m3 s pracovným záberom až 20 m. Sú navrhnuté pre intenzívne použitie a vhodné ako pre menších farmárov, tak aj družstvá či podniky poskytujúce služby. Napríklad modely MK20, MK25 a MK30 vyhovujú potrebám malých a stredných fariem. Tieto modely sú určené najmä pre horské alebo ťažko prístupné oblasti.

NOVINKA – rozmetací stôl Precisium

Prajete si aplikovať malé množstvo ľahkého a nestáleho materiálu? Pre túto aplikáciu je určený inovovaný rozmetávací stôl PRECISIUM. Dva horizontálne rozdružovacie valce a rozmetávacie disky sú na to dokonale prispôsobené. Zaisťujú vynikajúce priečne rozloženie rozmetávaného materiálu až na maximálnu šírku 24 m v závislosti od jeho hustoty. Jednoduchá montáž a demontáž rozmetávacieho ústrojenstva robí toto rozmetadlo ešte univerzálnejším. Zadný rám modelu MK je možné ľahko prerobiť zo zvislých na vodorovnej vojne s rozdružovacími valcami. Každý typ valcov má svoje vlastné uplatnenie.

Kompletné zinkovanie strojov sa osvedčilo

Rozmetadlá MK sú charakteristické svojim robustným prevedením a svojou „nezničiteľnosťou“ ako ich predchodcovia Muck Master. Sú vyrobené iba z kvalitných materiálov a dielenské spracovanie je na veľmi vysokej úrovni. Príkladom sú výstužné prvky, podvozok hrúbky 6 mm, boky nadstavby priskrutkované k podvozku a mnoho ďalšieho. Kvalitu strojov podčiarkuje 100% žiarové zinkovanie, ktoré zaručuje dlhú životnosť pri rozmetávaní najrôznejších druhov materiálov.

Odskúšaná konštrukcia

Úzku nadstavbu dopĺňa vysoký zadný rám a zvislé valce s veľkým priemerom. Takto riešená konštrukcia zabraňuje vráteniu hnoja späť do rozmetadla. Konštrukcia nadstavby maximálne využíva naložený objem a uľahčuje aplikáciu hnoja. Pridaním drevených alebo oceľových nadstavieb pohodlne navýšite požadovaný objem korby.
Inovované rozmetadlá MK zvládajú akékoľvek pracovné podmienky. Jazda po ceste, svahovité polia, ťažko prístupný terén alebo zhutnený hnoj. Na prianie môžu byť vybavené kolesami s veľkým priemerom, ktoré znižujú požiadavky trakčného výkonu, alebo širokými kolesami na minimalizáciu zhutnenia pôdy. Navyše patrí medzi rozmetadlá s najnižším ťažiskom na trhu. Nízke ťažisko dáva rozmetadlu optimálnu stabilitu na akomkoľvek teréne. Silná náprava s brzdami a veľkými nábojmi mu umožňuje bezpečnú jazdu z farmy na pole a späť.

Výkonný podlahový dopravník

V štandarde sú všetky modely vybavené podlahovým dopravníkom, ktorý je tvorený profilmi 90x50 mm spojenými lodnými reťazami s priemerom 16 mm. Maximálne ťahové zaťaženie reťaze je 32 ton. Podlahový dopravník je poháňaný hydromotorom a prevodovkou. Štandardne sú rozmetadlá MK vybavené hydromotorom s objemom 160 cm3. Na účely rozmetávania ťažkých materiálov ponúka výrobca aj možnosť použitia silnejšieho hydromotora. Táto koncepcia pohonu sa osvedčila. Rozmetadlo je schopné ťažké materiály premiestňovať a zároveň zaistiť rovnomerné rozmetanie. Škrabka umiestnená v prednej a zadnej časti reťaze podlahového dopravníka zabraňuje hromadeniu materiálu. Tým sa vyhnete náhlemu zastaveniu podlahového dopravníka a rozmetadlo sa ľahšie udržiava.

Pohodlie a bezpečnosť vodiča je pre výrobcu kľúčová

Všetky funkcie podlahového dopravníka (pohon, rýchlosť a zastavenie) je možné ovládať pohodlne z kabíny traktora. Hydraulické hadice a káblové zväzky sú umiestnené mimo vývodového hriadeľa a sú ľahko prístupné. Pri odstavení rozmetadla sú umiestnené v držiakoch, ktoré ich chránia pred vnikaním nečistôt. Štandardne sú rozmetadlá MK vybavené 6-drážkovým hriadeľom s preťažovacou spojkou pre automatické vyradenie v prípade preťaženia. Pre bezpečnosť vodiča a ochranu hriadeľa je kompletne zakrytá PVC trubicou. Od rozmetadiel MK35 vyššie sú štandardne rozmetadlá vybavené jednostranne homokinetickým kĺbovým hriadeľom pre optimalizáciu manévrovateľnosti rozmetadla počas prevádzky.

Najväčšie rozmetacie valce na trhu

So svojimi rozmermi rozmetávacích valcov - Ø 885 pre modely MK10 až MK30 a Ø 1 035 mm pre modely MK35 až MK60T - patria rozmetadlá PICHON medzi najväčšie na trhu. Táto veľkosť zaisťuje veľmi dobré drvenie a optimálnu rovnomernú aplikáciu hnoja. Valce zostávajú čisté a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Konštrukcia valcov bola navrhnutá tak, aby zaručovala vysokú produktivitu – rýchla aplikácia a presnosť s veľkým záberom.

Optimalizujte svoj výkon

Keď upravujete aplikovanú dávku, optimalizujete svoj výstup. K rozmetadlám MK sa ponúka kompletný rad elektrohydraulických ovládacích jednotiek a ovládacích dotykových displejov. Zvoľte si ten pravý podľa toho, akú úroveň očakávate. Nastaviť z ovládacieho displeja možno napríklad otváranie alebo zatváranie gilotínových dverí, spúšťanie alebo vypínanie podlahového dopravníka alebo je možné nastaviť automatický režim.